ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଯିବା ବେଳେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ଦୁଇ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ମା’ ଓ ପୁଅ

ଗୋପାଳପୁର: କୋଲକାତାରୁ ଆସିଥିବା ଏକ ପରିବାର ସମୁଦ୍ରରେ ସ୍ନାନ କରିବା ସମୟରେ ସ୍ରୋତରେ ଭାସି ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ନିୟୋଜିତ ଲାଇଫ ଗାର୍ଡ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଦୋକାନୀଙ୍କ ସହାୟତା ରେ ଦୁଇ ଅମୂଲ୍ୟ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। କୋଲକାତାରୁ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଦତ୍ତ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପୁଅଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଗୋପାଳପୁର ବୁଲିବାକୁ ଆସି ସ୍ଥାନୀୟ ହୋଟେଲ୍ ଓସିଏନ ଇନ୍ ରେ ରହୁଥିଲେ। ବୁଧବାର ୧୧ଟା ବେଳେ ପ୍ରଦୀପ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଚମ୍ପା ଓ ୫ ବର୍ଷର ପୁଅ ପରୀକ୍ଷିତକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ହୋଟେଲ ସି ସାଇଡ ବ୍ରିଜ ସମ୍ମୁଖ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ଗାଧୋଉଥିଲେ। ପ୍ରଦୀପ ଜଣେ ବିକଳାଙ୍ଗ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ କୂଳରେ ରହି ସ୍ନାନ ର ମଜ୍ଜା ନେଉଥିଲେ। ଦିନ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୧୧ଟା ବେଳେ ଅଚାନକ ଏକ ବଡ଼ ଲହରୀ ମାଡ଼ରେ ଚମ୍ପା ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପରୀକ୍ଷିତ ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟକୁ ଟାଣି ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ଦେଖି ପ୍ରଦୀପ ଜୋରରେ ପାଟି କରିବାରୁ କୂଳରେ ବୁଲୁଥିବା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଜୈନିକ ଛାତ୍ର ଜୋନ ମଣ୍ଡଳ ଓ ବେଳାଭୂମିରେ ଝାଲମୁଡି ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଭି ବୈରାଗୀ ସମୁଦ୍ରକୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ସେମାନଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ବେଳାଭୂମି ସୁରକ୍ଷାରେ ନିୟୋଜିତ ରହିଥିବା ଦୁଇ ଲାଇଫ ଗାର୍ଡ ବି ଚିଟିବାବୁ ଓ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ପାଢ଼ୀ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଥିବା ସୁରକ୍ଷା ସାମଗ୍ରୀ ନେଇ ପ୍ରାୟ ୧୫ ମିନଟ କାଳ ସଂଘର୍ଷ କରି ମା ଓ ପୁଅକୁ ଜୀବିତ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ଏମାନଙ୍କୁ ଦୁଇ ଲାଇଫ ଗାର୍ଡ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପୂର୍ବକ ପେଟରୁ ପାଣି ବାହାର କରିବା ପରେ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଗୋପାଳପୁର ମେଡିକାଲ ପଠାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଉଭୟଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ସୁସ୍ଥ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।