MEllora 950×100

ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ; ଓଲଟିଲା ୨୧ଟି ବଗି

ଜୌନପୁର : ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଜୌନପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ନଗର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ଏକ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଉଦପୁର ଘାଟମପୁର ନିକଟରେ ସୁଲତାନପୁରରୁ ମୁଗଲସରାଏ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହୋଇ ଟ୍ରେନର ୨୧ଟି ବଗି ଓଲଟି ପଡିଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଜୌନପୁର -ବାରାଣାସୀ ରେଳ ମାର୍ଗ ଜାମ୍‍ ରହିଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରେନର ଗତିପଥ ବଦଳାଯାଉଛି।
ସୂଚନାନୁସାରେ, ମୁଗଲସରାଏରୁ କୋଇଲା ଆଣିବା ପାଇଁ ଟ୍ରେନ୍ ସକାଳ ୦୬:୫୮ ରେ ସୁଲତାନପୁର ଛାଡିଥିଲା। ଏହି
ଟ୍ରେନରେ ୫୯ ଟି ବଗି ଥିଲା । ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ଉଦପୁର ଘାଟପୁର ନିକଟରେ ୦୭:୫୮ ରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ନାଗର ରେଳ କ୍ରସିଂ ପାର ହେବା ପରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ହଠାତ୍ କିଛି ବଗି ମଧ୍ୟଭାଗରୁ ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହୋଇଥିଲା।
ଟ୍ରେନର ଗତି ଅଧିକ ହେତୁ, ଆଗରୁ ୧୬ ଏବଂ ପଛରୁ ୨୧ ଟି ବଗି ଛାଡି ଅବଶିଷ୍ଟ ୨୧ ଟି ବଗି ଓଲଟି ପଡିଛି । ତେବେ ଚାଳକ ୨ ଜଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି।
ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ ବାରାଣାସୀ-ସୁଲତାନପୁର ରେଳ ମାର୍ଗ ଏବେ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ମହମନା ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ସୁଲତାନପୁର ଜୌନପୁର ବାରାଣାସୀ ଯାତ୍ରୀ ଅଟକି ରହିବା ସହ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି।
ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସୁଲତାନପୁରରୁ ମୁଗଲସରାଏ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନର କୌଣସି ବଗି ଚକ ଜାମ୍‍ ହୋଇଯିବା କାରଣରୁ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ନାଗର ଷ୍ଟେସନ ଆଗରେ ରେଳଧାରଣା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ସମୟରେ ହଠାତ୍ ଏହାର ବଗି ଓଲଟି ପଡିଥିଲା। ଫଳରେ ବାରାଣାସୀ- ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଭାୟା ଜଫରାବାଦ ରେଳ ଧାରଣାରେ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି।

ଏହି ଘଟଣାର ସୂଚନା ଉତ୍ତର ରେଳବାଇର ଲକ୍ଷ୍ନୌ ବିଭାଗର ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ରେଳ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

 

Comments are closed.