ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ପବିତ୍ର ଦୀପାବଳି ପର୍ବ ଅବସରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି, ଦୀପାବଳୀର ଶୁଭ ଅବସରରେ ମୁଁ ସମସ୍ତ ଦେଶବାସୀ ତଥା ବିଦେଶରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ମୋର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅଭିନନ୍ଦନ ଏବଂ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଲୋକର ଏହି ମହାପର୍ବ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣୁ। ଏହି ପର୍ବ ଆମକୁ ମାନବିକତାର ସେବା ଆଡକୁ ଯିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦିଏ। ଯେପରି ଗୋଟିଏ ଦୀପ ଅନେକ ଦୀପ ପ୍ରଜ୍ବଳିତ କରିଥାଏ ସେହିଭଳି ଆମେ ଆଶା ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ପ୍ରଦୀପ ହୋଇ ସମାଜର ଗରିବ, ଦରିଦ୍ର ଏବଂ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ବାଣ୍ଟିବା। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଦୀପାବଳି ମଧ୍ୟ ସ୍ୱଚ୍ଛତାର ଏକ ପର୍ବ, ତେଣୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ଏବଂ ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ପାଳନ କରି ପ୍ରକୃତିକୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଆମର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ।

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏମ. ଭେଙ୍କିଆ ନାଇଡୁ ଟ୍ୱିଟ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଶୁଭ ଦୀପାବଳି କାମନା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପର୍ବ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆହୁରି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ଏବଂ ସୁଖ ଭରିଦେଉ। ସମସ୍ତେ ସମୃଦ୍ଧ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତୁ। ସେ ସ୍ଥାନୀୟ କାରିଗର, କାରିଗର ଏବଂ ଉତ୍ପାଦକଙ୍କ ଠାରୁ ସାମଗ୍ରୀ କିଣିବା ପାଇଁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, କୋଭିଡ ମହାମାରୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୂର ହୋଇନାହିଁ, ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ସତର୍କ ରହିବ ଆବଶ୍ୟକ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏହି ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଶୁଭ ଦୀପାବଳି କାମନା କରି ଏହି ପର୍ବ ଆହୁରି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ଏବଂ ସୁଖମୟ ହେଉ ବୋଲି କାମନା କରିଛନ୍ତି।

Comments
Loading...