କୋଭିଡ୍‌ ପାଇଁ ୩୦ କୋଟି ଦେଲା ସନ୍‌ରାଇଜର୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ମହାମାରୀର ୨ୟ ତରଙ୍ଗ ଭାରତରେ ଭୟଙ୍କର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟିକରିଛି। ଦେଶର ଏଭଳି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ଓ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି। କୋଭିଡ଼ ଲଢ଼େଇରେ ସାମିଲ ହୋଇଛି ଆଇପିଏଲ ଦଳ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦରାବାଦ୍‍। ସନ୍‍ ଟିଭି ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ସନରାଇଜର୍ସ କୋଭିଡ୍‌ ଲଢ଼େଇ ଲାଗି ୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ସନରାଇଜର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଉକ୍ତ ୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠି ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଜରିଆରେ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଇଥିବାବେଳେ କୋଭିଡ଼ ଲଢେଇରେ ସାମିଲ ହେବା ନେଇ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଅର୍ଥ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ସହ ଅମ୍ଲଜାନ ଯୋଗାଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିନିଯୋଗ କରାଯିବ ବୋଲି ସନରାଇଜର୍ସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହା ସହ ସନ୍ ଟିଭି ଜରିଆରେ କୋଭିଡ୍‌ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରାଯିବ ବୋଲି ଏହା ଘୋଷଣା କରିଛି। ସନ୍‌ ଟିଭିର ମାଲିକ କାଳାନିଧି ମାରାନ୍ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ କନ୍ୟା କାବ୍ୟା ସନ୍‌ରାଇଜର୍ସ ଦଳର ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ବରେ ରହିଛନ୍ତି। କାବ୍ୟା ହିଁ କୋଭିଡ୍‌ ଲଢ଼େଇ ପାଇଁ ୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଖେଳାଳି ଓ ଅଣଖେଳାଳି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ଚଳିତବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ୍‌କୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। ଫଳରେ ସମସ୍ତ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି ଦଳ ବେଶ୍‌ କିଛି କ୍ଷତି ସହିବେ। ତଥାପି ଆଇପିଏଲ୍‌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି ଦଳମାନେ କରୋନା ପୀଡ଼ିତଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ଅନୁଦାନ ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି।

Comments
Loading...