କିଛି ଛୋଟ ଟିପ୍ସ; କରିବ ବଡ଼ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ

ବେଳେବେଳେ କିଛି ଛୋଟ ଛୋଟ କଥା ମଧ୍ୟ ଆମ ବଡ଼ ବଡ଼ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିଥାଏ। ଏପରି କିଛି ଛୋଟ ଛୋଟ ଟିପ୍ସ ଅଛି, ଯାହାକୁ ଆମେ ଅଣଦେଖା କରୁ ସତ ହେଲେ ତାହା ଆମ ପାଇଁ ଖୁବ୍‍ ଉପକାରୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥାଏ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହିପରି କିଛି ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଟିପ୍ସ ବିଷୟରେ, ଯାହା ଆମ ଜୀବନରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ।

୧. ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କାଶ ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ଅଛି, ତେବେ ଏକ ପିଆଜକୁ ଦୁଇ ଫାଳ କରି କାଟନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ କିଛି ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ମହୁରେ ଭିଜାନ୍ତୁ । ପ୍ରତିଦିନ ଏହାର ଏକ ଚାମଚ ପିଅନ୍ତୁ । ଏହା କାଶକୁ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଯଦି ଏହା ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ରହେ, ତେବେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ ।
୨. ଆପଣଙ୍କ ହାତରୁ ରସୁଣର ଗନ୍ଧ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଲୁଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ।
୩. କଫିରେ ଏକ ଚାମଚ ଲୁଣ ମିଶାଇଲେ ଏହାର ତିକ୍ତତା କମିଯାଏ ।
୪. ଲଙ୍ଗ୍‍ ଡ୍ରାଇଭରେ ଯେତିକି ଜୋରରେ ପାଟି କରନ୍ତି ଘରେ ମଧ୍ୟ ଦିନେ ଦିନେ ସେପରି ପାଟି କରନ୍ତୁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଆନନ୍ଦ ଦେବ ।
୫. କୌଣସି ଔଷଧ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଟିକିଏ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ ଜ୍ଝ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସହଜରେ ଔଷଧ ଗିଳିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।
୬. ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସାଇନସାଇଟିସ୍ ଅଛି, ତେବେ ଜିଭକୁ ପାଟିର ଛାତରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ପାପୁଲିରେ କପାଳକୁ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ। ୩୦ସେକେଣ୍ଡ ପାଇଁ ଏହା କରନ୍ତୁ, ଆପଣ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ ।
୭. ଭାନିଲା ଆଇସ୍କ୍ରିମରେ ସୋୟା ସସ୍ ର କିଛି ବୁନ୍ଦା ମିଶାଇଲେ ଏହା କରାମେଲ ପରି ସ୍ବାଦ ପାଇବ ।
୮. ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କିଛି ଖାଉଛନ୍ତି, ନାକ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟକୁ ୩ରୁ ୫ ସେକେଣ୍ଡ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଚୋବାନ୍ତୁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଖାଦ୍ୟକୁ ଅଧିକ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ।

Comments
Loading...