MEllora 950×100

ଅନିଲଙ୍କ ଦେବାଳିଆ କମ୍ପାନୀକୁ କିଣିବେ ମୁକେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ସାନ ଭାଇ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ରିଲାଏନ୍ସ କମ୍ୟୁନିକେସନର ଟାୱାର ଓ ଫାଇବର ବ୍ୟବସାୟ କିଣିବେ। ଏହି ଡିଲ ୩,୭୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଫାଇନାଲ ହୋଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ନ୍ୟାସନାଲ କମ୍ପାନୀ ଲ ’ଟ୍ରାଇବ୍ୟୁନାଲ (ଏନସିଏଲଟି) ସୋମବାର ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ରିଲାଏନ୍ସ ଇନଫ୍ରାଟେଲ ଅଧିଗ୍ରହଣକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛି। ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓକୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଇନଫ୍ରାଟେଲର ଟାୱାର ଏବଂ ଫାଇବର ସମ୍ପତ୍ତି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସବିଆଇ) ରେ ଏକ ଏସ୍କ୍ରୋ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ୩ ହଜାର ୭୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଜିଓ ରିଲାଏନ୍ସ ଇନଫ୍ରାଟେଲ ଅଧିଗ୍ରହଣକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ପାଇଁ ଟ୍ରାଇବ୍ୟୁନାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ରିଲାଏନ୍ସ ଇନଫ୍ରାଟେଲ ଅସମର୍ଥ ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ଏସବିଆଇରେ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ମୋଟ ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ୍ ରାଶି ଜମା କରିବାକୁ କମ୍ପାନୀ ଟ୍ରାବ୍ୟୁନାଲରୁ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲା। ୬ ନଭେମ୍ବରରେ, ଜିଓ ଆରଆଇଟିଏଲ ଅଧିଗ୍ରହଣ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଏକ ଏସ୍କ୍ରୋ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ୩ ହଜାର ୭୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲା। ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୯ ରେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଜିଓ ତାଙ୍କ ସାନଭାଇ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଫାର୍ମ ରିଲାଏନ୍ସ କମ୍ୟୁନିକେସନ ଋଣରେ ବୁଡ଼ି ରହିଥିବା ବେଳେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଏହାକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ୩ ହଜାର ୭୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ନିଲାମ ଡାକିଥିଲେ । ଋଣ ଦାତାଙ୍କ କମିଟି(ସିଓସି) ଜିଓର ଯୋଜନାକୁ ୪ ମାର୍ଚ୍ଚ, ୨୦୨୦ କୁ ଶତପ୍ରତିଶତ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Comments are closed.