ନୋଏଡାରେ ବଢୁଛି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ; ଜାନୁୟାରୀ ରୁ ଏଯାଏଁ ୩୦୦ ଦେଇଛନ୍ତି ଜୀବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ନୋଏଡା ଏବଂ ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏକ ଇଂରାଜୀ ନ୍ୟୁଜ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁୟାରୀ ରୁ ଏଯାଏଁ ପୁଲିସ ୩୦୦ ଜଣଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ନାଗର ଜିଲ୍ଲାରେ ୬ଜଣ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ମୃତକ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଋଣ କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପର ଠାରୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ହାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ନାଗର ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୈନିକ କେହି ନା କେହି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି । ପୁଲିସ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ବ୍ୟବସାୟର ସ୍ଥଗିତତା, ଅର୍ଥର ଅଭାବ, ଚାକିରି ହରାଇବା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନର ପରିବେଶର ନକାରାତ୍ମକ ପରିବେଶ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲରେ ୨୪ଟି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ମେ ମାସରେ ୩୧ଟି ଏବଂ ଜୁନ୍ ମାସରେ ୩୪ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ ଜୁଲାଇରେ ୩୦ ଏବଂ ଅଗଷ୍ଟରେ ୨୬ଟି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଅକ୍ଟୋବର ୨୭ରେ ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ନାଗରର ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ୯ଟି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ମହିଳାଙ୍କ ତୁଳନାରେ ପୁରୁଷ ତିନି ଗୁଣ ଅଧିକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

Comments
Loading...