ମେଡ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ମେଡ୍ ଫର୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ପାଇଁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ସମାଜ ପୋର୍ଟାଲ ଡେସ୍କ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଭାରତ ଠାରୁ ବିଶ୍ୱର ଆଶା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ବିଶ୍ୱ ଏକ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଏବଂ ଭରସାଯୋଗ୍ୟ ସହଯୋଗୀ ଖୋଜୁଛି ଏବଂ ଭାରତର ସେହି ସାମର୍ଥ୍ୟ, ଶକ୍ତି ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ଅଛି। ସେ ଶିଳ୍ପପତି ଏବଂ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ପରୀକ୍ଷଣ ସମୟକୁ ଏକ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଚେହେରା ଭାବରେ ଉଭା ହେବାର ସୁଯୋଗ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ଯୋଗାଣ ଶୃଙ୍ଖଳ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରିଲେ ତାହା ଭାରତକୁ ଦୃଢ କରିପାରିବ। ଦେଶ ପାଇଁ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବା ପାଇଁ ମୋଦୀ ମେଡ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ମେଡ୍ ଫର୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ପାଇଁ ଏକ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆଜି ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ କନଫେଡେରେସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ (CII)ର ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନକୁ ଉଦଘାଟନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି।

ଦେଶରେ ସହଜରେ ଉତ୍ପାଦିତ ହେଉଥିବା ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକ ପାଇଁ ଆମଦାନୀକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଅଣାଯିବାକୁ ଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି। ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ହାସଲ କରିବାକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସରକାରୀ ସହଯୋଗର ଶିଳ୍ପ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସେ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି।

 

Comments
Loading...