MEllora 950×100

ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ ସମିତିର ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ

ମୋହନା: ଓଡିଶାର ଦ୍ଵିତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ବ୍ଳକ ମୋହନା। ୩୯ ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ଗଠିତ। ଏଠି ରହିଛି ଅଞ୍ଚଳର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ବହୁବିଧ ମୌଳିକ ସମସ୍ୟା। ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତିର ଅଭାବ ସାଙ୍ଗକୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମନମାନୀ ଯୋଗୁଁ ଆଜିର ଦିନରେ ମୋହନା ବ୍ଲକ ଏକ ଅବହେଳିତ ବ୍ଲକ ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ନେଇ ଜାଗି ଉଠିଛନ୍ତି ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନର କର୍ମକର୍ତ୍ତା।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଦିବାସୀ ବିକାଶ ପରିଷଦ, ଗଣେଶ ବଣିକ ସଂଘ, ଏମକେସିଜି ଯୁବକ ସଂଘ, କିଛି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ ଓ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ହାଇସ୍କୁଲ ଛକରୁ ବାହାରି ହାତରେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବୀ ସମ୍ବଳିତ ଫ୍ଳାକାର୍ଡ ଓ ନାରାବାଜି କରି ମୋହନା ସହର ପରିକ୍ରମା କରିବା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ଛକରେ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା କରି ବ୍ଳକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ୨୧ ଦଫା ଦାବି ସମ୍ମିଳିତ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଡିଓ ତପସ୍ବିନୀ ହାଁସଦାଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଯୁବକ ସଂଘ ସମ୍ପାଦକ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ବେହେରା, ସ୍ଥାନୀୟ ସମିତି ସଭ୍ୟ ବାଳକୃଷ୍ଣ ମଳିକ, ଖଣି ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମଳିକ, ବିଧାୟକ ପ୍ରତିନିଧି ନିର୍ମଳ ପାଲ, ଯୁବନେତା ସାଗର ବଳିଆର ସିଂଙ୍କ ସମେତ କିଛି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ , ସମିତି ସଭ୍ୟ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ନେତୃବୁନ୍ଦ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ବିଡିଓ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ବ୍ଳକରେ ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲୁ ରହିଥିବା ଓ ରହିଯାଇଥିବା ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକର ଯଥାଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

Comments are closed.