ବିସିସିଆଇ ଜାରି କଲା ଇଂଲଣ୍ଡ-ଭାରତ କ୍ରିକେଟ ସୂଚୀ: ଖେଳାଯିବ ୫ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି, ୪ ଟେଷ୍ଟ ଓ ୩ଟି ଦିିନିକିଆ

ମୁମ୍ବାଇ: ଭାରତୀୟ ଦଳ ବର୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଅଛି । ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଓ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ଶେଷ ହୋଇଛି । ସେଠାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଗୋଲାପୀ ବଲରେ ୪ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ । ଇତିମଧ୍ୟରେ ବିସିସିଆଇ ଇଂଲଣ୍ଡର ଭାରତ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ  ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଡିଲେଡରେ ଗୋଲାପୀ ବଲ୍ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଏବଂ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ୧୫ ଜାନୁଆରୀରେ ଖେଳାଯିବ | ୧୯ ଜାନୁଆରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ସିରିଜ୍ ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତନ କରିବ । ଏହାପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବ । 

ଚେନ୍ନାଇ ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ୪ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ସହିତ ଏହି ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ କରିବ | ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଫେବୃଆରୀ୫ରୁ ୯ ମଧ୍ୟରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଖେଳାଯିବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଫେବୃଆରୀ ୧୩ରୁ ୧୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେହିଠାରେ ହିଁ ଖେଳାଯିବ ।  ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ୨୪ ରୁ ୨୮ ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ  ଏବଂ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍୪ ରୁ ୮ମାର୍ଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯିବ |

ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୫ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -୨୦ ସିରିଜ୍ ଆୟୋଜନ କରିବ, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ । ଏହି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨ ରେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪, ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୬, ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ ଏବଂ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ରେ ଖେଳାଯିବ |

 ପୁଣେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୩ଟି ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।  ଏହି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ୨୩ ମାର୍ଚ୍ଚରେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍୨୬ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଏବଂ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ୨୯ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଖେଳାଯିବ | ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଭାରତ ପାଇଁ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ସିରିଜ୍ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ |

Comments
Loading...