MEllora 950×100

ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ ପରେ ମାନସିକ ଚାପରେ ଥିଲେ ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ: ୪୯ ବର୍ଷୀୟ ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନ୍‌ ତାଙ୍କ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନୃତ୍ୟ ଅନ୍ଦାଜ୍ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ। ହସହସ ମୁହାଁ ସିନେତାରକା ହ୍ରିତିକ୍ ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ଅବସାଦଗ୍ରସ୍ତରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ। ପରିସ୍ଥିତି ଏମିତି ହୋଇଥିଲା ଯେ ସେ ରାତିରାତି ଶୋଇପାରିଲେନି। ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ସୁଜାନେ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ସହ ବିଚ୍ଛେଦ ସମୟର ଏଇ ଘଟଣା। ହ୍ରିତିକ୍ ଅଲଗା ହେବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବିଚ୍ଛେଦ ହେଲା। ବିଚ୍ଛେଦ ପରେ ସେ ମାନସିକ ଚାପରେ ରହିଲେ। ବାପା ରାକେଶ ରୋଶନ୍ ପୁଅକୁ ବହୁତ ବୁଝାଇସୁଝାଇ ସୁଦ୍ଧା କିଛି ଲାଭ ମିଳିଲାନି। ହ୍ରିତିକ୍‌ଙ୍କ ମା’ ପିଙ୍କି ରୋଶନ୍ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେଇ ପୁଅର ଚିକିତ୍ସା ଘରୁ ଆରମ୍ଭ କଲେ। ପ୍ରତିଦିନ ସୂ​‌େ​‌ର୍ୟ୍ୟାଦୟ ପୂର୍ବରୁ ହ୍ରିତିକ୍‌ଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ କିଛି ସମୟ ବସାଇଲେ। ପ୍ରକୃତିର ଏମିତି ଶାନ୍ତି ରୂପ ଦେଖି ଧୀରେଧୀରେ ହ୍ରିତିକ୍୍ଙ୍କ ମନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲା। ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ତାଙ୍କୁ କୁହାଗଲା, ମନପସନ୍ଦର ଗୀତ ଶୁଣିବାବେଳେ ସେତିକି ସମୟ ଆଖି ବନ୍ଦ କରିବେ। ଏହି ଚିକିତ୍ସା ବେଶ୍ ଚମତ୍କାର ଭାବେ ହ୍ରିତିକ୍‌ଙ୍କଠାରେ କାମ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ଖାଦ୍ୟପାନୀୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ସହ ଯୋଗ କରିବାକୁ ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଲେ। ହ୍ରିତିକ୍‌ଙ୍କୁ ଠିକ୍ ହେବାକୁ ପ୍ରାୟ ୬ ମାସ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା। ଏବେ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ହ୍ରିତିକ୍ ଯେତେ ବ୍ୟସ୍ତରେ ଥିଲେ ବି ପ୍ରତିଦିନ ୧୫ ମିନିଟ୍ ଧ୍ୟାନ କରିବାକୁ ଭୁଲିନଥାନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଶାନ୍ତ ସ୍ବଭାବ ପାଇଁ ଏହି ଚିକିତ୍ସାକୁ ସେ ସବୁ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

Comments are closed.