MEllora 950×100

ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କୋବିନ୍ଦ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଓ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନାଇଡୁଙ୍କ ଦୀପାବଳି ଶୁଭେଚ୍ଛା

ଦୀପାବଳୀ ଅବସରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏମ ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁ, କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଅନ୍ୟ ନେତାମାନେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହିନ୍ଦୀରେ ଏକ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ଦୀପାବଳୀ ହେଉଛି ମନ୍ଦ ଉପରେ ଭଲର ବିଜୟର ପର୍ବ। ଏହା ଅନ୍ଧକାର ଉପରେ ଆଲୋକର ପର୍ବ। ଆସନ୍ତୁ ଏହି ପର୍ବକୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଏବଂ ନିରାପଦରେ ପାଳନ କରିବା ଓ ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସହଯୋଗ କରିବାର ପ୍ରତିଶୃତି ରକ୍ଷା କରିବା। ”


ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହିନ୍ଦୀରେ ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ କହିଛନ୍ତି, “ଦୀପାବଳିର ଶୁଭ ଅବସରରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା।


ଟୁଇଟରରେ ଏକ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କିଆ ନାଇଡୁ କହିଛନ୍ତି, “ଦୀପାବଳୀର ଶୁଭ ଅବସରରେ ମୋର ଶୁଭେଚ୍ଛା। ମନ୍ଦ ଉପରେ ଭଲର ବିଜୟର ସଙ୍କେତ ଦେଇ ଏହି ଉତ୍ସବ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ଜୀବନର ଉତ୍ତମ ଆଦର୍ଶ ଉପରେ ଆମର ବିଶ୍ୱାସକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରେ। ଆମ ଜୀବନରେ ଆଲୋକ, ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ଆଣି ଏହି ପର୍ବ ଆମ ଜୀବନକୁ ଅଧିକ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସୁଖ ଆଣିବା ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଉତ୍ସାହ ସୃଷ୍ଟି କରୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇ କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଦୀପାବଳୀର ଶୁଭ ଅବସରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନମସ୍କାର।


କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଏକ ଟୁଇଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବହୁତ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି। ଆଲୋକ ଏବଂ ସୁଖର ଏହି ପର୍ବ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନକୁ ନୂତନ ଶକ୍ତି, ଆଲୋକ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ସହିତ ଆଲୋକିତ କରୁ।”


ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜଗତ ପ୍ରକାଶ ନଡ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟରରେ ନିଜର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ଏହି ପବିତ୍ର ପର୍ବ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣୁ।


କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି, “ଦୀପର ଆଲୋକ କୌଣସି ଭେଦଭାବ ନକରି ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନକୁ ଆଲୋକିତ କରିଥାଏ- ଏହା ହେଉଛି ଦୀପାବଳୀର ବାର୍ତ୍ତା।”

Comments are closed.