ପାକିସ୍ତାନରେ ଆଠ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମର ଶିକାର

ଇସଲାମାବାଦ୍ : ପାକିସ୍ତାନରୁ ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଦେଶର ଏକ ଗାଁରେ ବଳାତ୍କାର ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଆଠ ବର୍ଷର ବାଳିକା ବୁଧବାର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏହି ଘଟଣା ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିବା ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଫାଶୀ ଦେବା ଦାବିରେ ସେମାନେ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ।

ପୁଲିସର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଲାହୋରଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୩୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ସିଆଲକୋଟ ଜିଲ୍ଲାର ବଟର ଡୋଗ୍ରାନ୍-ଚାୱିଣ୍ଡା ଗାଁରେ ଜଣେ ରିକ୍ସା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଆଠ ବର୍ଷର ଝିଅ ତାଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଖେଳୁଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଦୁଇ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି କିଛି ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥକୁ ରସରେ ମିଶାଇ ତାଙ୍କୁ ପିଆଇବା ସହ ଏକ ନିଛାଟିଆ ସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ସେ ତାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲେ।
ପୁଲିସ କହିଛି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଝିଅର ଚିତ୍କାର ଶୁଣି ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସିଆଲକୋଟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ବୁଧବାର ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡ଼ିଥିଲେ। ନାବାଳିକାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଏହି ଘଟଣା ତଥା ପୁଲିସର ବିଫଳତା ବିରୋଧରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଫାଶୀ ଦେବାକୁ ସେମାନେ ଦାବି କରିଥିଲେ।

Comments
Loading...