MEllora 950×100

ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କଲା ଜିଲା ବିକାଶ ମଂଚ 

ଦେବଗଡ଼ : ବାରକୋଟ ବ୍ଲକ ଝରାକଣ୍ଢଳ ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତରେ ରହି ଗାଇ ଚରାଉଥିବା ଗୋବିନ୍ଦ ମୁଣ୍ଡା(୫୦) ନାମକ ଜଣେ ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଗତକାଲି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ମାତ୍ର ତାଙ୍କର ଘର ଏବଂ ସଠିକ ପରିଚୟ ପରିଚୟ ନମିଳିବା ଏବଂ କୌଣସି ଦାବୀଦାର ନଥିବାରୁ ପୁଲିସ ମୃତଦେହକୁ ଜିଲା ମୂଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଶବାଗାରରେ ରଖିଥିଲା। ଏକଥା ଜାଣିବାପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଦେବଗଡ ଜିଲା ବିକାଶ ମଂଚର ସଦସ୍ୟ ମାନେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ସ୍ୱଇଚ୍ଛାରେ ଆଗେଇ ଆସିଥିଲେ ଓ ବିକାଶ ମଂଚର ସୁଧିର କୁମାର ବ୍ରହ୍ମାଙ୍କ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଧାନପାଟ ସ୍ଥିତ ସ୍ୱର୍ଗଦ୍ୱାରରେ ହିନ୍ଦୁ ରୀତି ନୀତିରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦେବଗଡ ଜିଲା ବିକାଶ ମଂଚର ଦୟାଶଙ୍କର ଦ୍ୱିବେଦୀ, ସୁମନ୍ତ ଭୋଜ, ପିଙ୍କୁ ଝାଙ୍କର, ଦିଲ୍ଲିପ ମୁଖି, ରଞ୍ଜିତ ମୁଖି, ବଳରାମ ରଣଜିତ ଓ ବଇଲର ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ସହାୟତା କରିଥିଲେ।
ଏଠାରେ ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗୋବିନ୍ଦ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଝରାକଣ୍ଢଳ ଗ୍ରାମକୁ ଆସି ଗାଇ ଚରାଇବା ସହ ଯିଏ ଯାହା ଦେଲେ ଖାଉଥିଲେ ଓ ୟା’ ତା’ ପିଣ୍ଡାରେ ଶୋଇପଡୁ ଥିଲେ। ଗତକାଲି ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ସୂଚନା ପ।ଇ ପୁଲିସ ତାଙ୍କର ମୃତଦେହ ଜବତ କରିଥିଲେ , ତାଙ୍କର ସଠିକ ପରିଚୟ ମିଲିନଥିଲା। ସେହିପରି କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟ କିମ୍ବା ଦାବୀଦାର ନଥିବାରୁ ଶବ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ ନିମନ୍ତେ ଜିଲା ସ୍ୱ।ସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଦେବଗଡ ପୌର ପରିଷଦର ସହାୟତା ଲୋଡିଥିଲା। ତେବେ ସୂଚନା ପାଇ ଦେବଗଡ ଜିଲା ବିକାଶ ମଂଚର ସଦସ୍ୟ ମାନେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଥିଲେ। ବିକାଶ ମଂଚର ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି।

 

Comments are closed.