ସୁଶାନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ନୂଆ ମୋଡ଼: ‘୩୦୨’ ଦଫା ଯୋଡ଼ିବ ସିବିଆଇ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ପିଥାନି ହେବେ ରାଜସାକ୍ଷୀ

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସିବିଆଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାରେ ଆଇପିସି (ହତ୍ୟା) ର ଧାରା ୩୦୨ ଯୋଡିବାକୁ ବିଚାର କରୁଛି। ଏଆଇଏମ୍ଏସ୍ ଟିମ୍ ଏହାର ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଛି, ଏହା ପରେ ସିବିଆଇ ମାମଲାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଥିବା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ପିଥାନି ମଧ୍ୟ ସରକାରୀ ସାକ୍ଷୀ ହେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ କପୁର୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ କରାଯାଇଥିବା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ଉପରେ AIIMS  ଅନୁସଂଧାନକାରୀ ଦଳ୩ ଟି ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି | ଡକ୍ଟର ସୁଧୀର ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ

ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସମୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇ ନାହିଁ।
ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏବଂ ଧୀମା ଆଲୋକରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରାଯାଇଥିଲା
ତାଙ୍କ ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟରେ ଡ୍ରଗ୍ ଯାଞ୍ଚ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ନାହିଁ

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଭିସେରା ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇନଥିଲା, ଏହି କାରଣରୁ AIIMS ଦଳ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତି​‌ରେ ବିବେକାନନ୍ଦ ଗୁପ୍ତା ନାମକ ଜଣେ  ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରିୟା ତାଙ୍କୁ (ସୁଶାନ୍ତ) ଜୁନ୍ ୧୩ ରେ ଭେଟିଥିଲେ। ଏକ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିୟା ୧୩ ଜୁନ୍ ଦିନ ରାତି ୨ ରୁ ୩ ଟା ସମୟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ପରେ ସୁଶାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ରିୟାଙ୍କ ଜୁନ ୮ ରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘରୁ ବାହାରିଥିବା ବିବୃତ୍ତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅସତ୍ୟ ବୋଲି ବିବେକାନନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି।

’ରିପବ୍ଲିକ୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ପିଥାନି ସିବିଆଇର ତତ୍ଵାବଧାନରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜଣେ ସରକାରୀ ସାକ୍ଷୀ ହୋଇପାରିବେ। ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଛି ଏବଂ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଅଧିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇପାରିବେ। ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କୁକ୍ ନୀରଜ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସାକ୍ଷୀ ହୋଇପାରନ୍ତି।

Comments
Loading...