ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଭାରତର ମିଶନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

କରୋନା ସମୟରେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହାର ପ୍ରଥମ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ୟୁଏଇରେ ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସଂସ୍କରଣ ସଫଳତାର ସହ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରମାନେ ଏବେ ମିଶନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଅଛନ୍ତି। ‘ବ୍ଲୁ ବ୍ରିଗେଡ୍’ର ଏହି ସିରିଜ୍ ନଭେମ୍ବର ୨୭ ଅର୍ଥାତ ଆସନ୍ତାକାଲି ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ଦିନିକିଆ, ତାପରେ ଟି -୨୦ ଏବଂ ଶେଷରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ। ସିଡନୀ ଦିନିକିଆରୁ ଭାରତର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ତିନୋଟି ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ 

୨୭ ନଭେମ୍ବର : ସିଡନୀରେ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ (ସକାଳ ୯:୧୦ )

୨୯ ନଭେମ୍ବର : ସିଡନୀରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ (ସକାଳ ୯:୧୦)

୦୨ ଡିସେମ୍ବର: କାନବେରାରେ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ (ସକାଳ ୯:୧୦)

ତିନୋଟି ଟି-୨୦ ସିରିଜର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ 

0୪ ଡିସେମ୍ବର : କାନବେରା ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ( ଅପରାହ୍ନ ୧:୪୦)
0୬ ଡିସେମ୍ବର : ସିଡନୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -୨୦  ( ଅପରାହ୍ନ ୧:୪୦ )
0୮ ଡିସେମ୍ବର : ସିଡନୀ ତୃତୀୟ ଟି -୨୦  ( ଅପରାହ୍ନ ୧:୪୦ )

ଏହା ପରେ ଡିସେମ୍ବର ୬ରୁ ଚାରୋଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଖେଳାଯିବ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ପର୍ଥ, ତୃତୀୟ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ସିଡନୀରେ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ସହିତ ଶେଷ ହେବ।
ଚାରୋଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ 
୧୭-୨୧ ଡିସେମ୍ବର : ଆଡିଲେଡରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ (ସକାଳ ୯:୩୦) (ଦିନ-ରାତି)
୨୬-୩୦ ଡିସେମ୍ବର : ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ (ସକାଳ ୫:୦୦)
୦୩-୦୭ ଜାନୁଆରୀ : ସିଡନୀରେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ (ସକାଳ ୫:୦୦)
୧୫–୧୯ ଜାନୁଆରୀ : ବ୍ରିସବେନ୍ରେ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ (ସକାଳ ୫:୦୦)

ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ କେଳାଯିବ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ
ଟି -୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ : ବିରାଟ କୋହଲି (କ୍ୟାପଟେନ), ଶିଖର ଧାୱନ, ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ, ଲୋକେଶ ରାହୁଲ, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ୟୁଜୁବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା, ମହମ୍ମଦ ଶାମି , ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ ଟି. ନଟରାଜନ୍।

ଦିନିକିଆ ଦଳ: ବିରାଟ କୋହଲି (କ୍ୟାପଟେନ), ଶିଖର ଧାୱନ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଲୋକେଶ ରାହୁଲ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ୟୁଜୁବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା, ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ |

ଟେଷ୍ଟ ଦଳ: ବିରାଟ କୋହଲି (କ୍ୟାପଟେନ), ରୋହିତ ଶର୍ମା, ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ, ପ୍ରୀତି ଖାଁ, ଲୋକେଶ ରାହୁଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ, ହନୁମା ବିହାରୀ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା, ଋଷଭ ପନ୍ତ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଉମେଶ ଯାଦବ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଆର. ଅଶ୍ୱିନ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ

Comments
Loading...