ଏଲଓସିରେ ଆଉ ୩ ହଜାର ଯବାନ ନିୟୋଜିତ : ଭାରତୀୟ ସେନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ସୀମାରେ କ୍ରମାଗତ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପାକିସ୍ତାନ ନିଜର ଘୃଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଏଲଓସି କୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଭାରତ ପଠାଇବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ସବୁ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି, କିନ୍ତୁ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ଯୋଜନାରେ ପଣ୍ଡ କରି ଦେଇଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପାକିସ୍ତାନର ଅନୁପ୍ରବେଶକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏଲଓସିରେ ତିନି ହଜାର ଅତିରିକ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଭାରତୀୟ ପକ୍ଷରୁ ନିୟୋଜିତ ଯବାନମାନେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଷଡଯନ୍ତ୍ରକୁ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ଏବଂ ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସମସ୍ତ ଚେଷ୍ଟା ବିଫଳ କରିବ। ଯଦିଓ ଅକ୍ଟୋବର ଏବଂ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରବଳ ତୁଷାରପାତ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ବାରମ୍ବାର ଅନୁପ୍ରବେଶ ଏବଂ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି, ତଥାପି ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏହାର କଡା ଜବାବ୍ ଦିଆଯାଇଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଭାରତୀୟ ସେନା ଏଲଓସି ଉପରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସଜାଗ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି। ଭାରତୀୟ ସେନା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଏଲଓସି ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଅନେକ ଥର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି।

Comments
Loading...