ବସ-ଟ୍ରକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ; ୯ ମୃତ,୨୭ ଆହତ

ବାରାବାଙ୍କୀ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାରାବଙ୍କୀର ଦେବା ଥାନା କ୍ଷେତ୍ର କିସାନ ପଥରେ ବାବୁରହିୟା ଗାଁର ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ କିସାନ ପଥରେ ଏକ ବଡ ଧରଣର ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଟ୍ରକ ଓ ବସ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇ ୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ସହ ପ୍ରାୟ ୨୭ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାରକରାଯାଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।
ଦୁର୍ଘଟଣା ଖୁବ ଭୟଙ୍କର ଥିବା ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଲୋକଙ୍କ ଚିତ୍କାର ଖବୁ ଜୋରରେ ଶୁଣା ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। ବସରେ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ ବୋଲି ଖବର ମିଳିଛି। ଏଯାଏଁ ୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଖବର ମିଳିଛି। ଖବର ପାଇ ପୁଲିସ ଓ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତାହତ ଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ଭୋର ୪ଟା ୪୫ରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଉକ୍ତ ବସରେ ଆସୁଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ବିପରୀତ ଦିଗରୁ ଆସୁଥିବା ଟ୍ରକ ସହ ଖୁବ ଜୋରରେ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା। ଦୁର୍ଘଟଣା ଏତେ ଜୋର ଥିଲା ଯେ ଟ୍ରକ ଓ ବସର ଅଧିକାଂଶ ଅଂଶ ଖଣ୍ଡବିଖଣ୍ଡିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗି ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଗଭୀର ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ସମବେଦନା ଜଣାଇବା ସହ ଆହତଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରିଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସୁବିଧା ଦେବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।
ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଓ ଆହତଙ୍କୁ ୫୦ ହଜାର ଲେଖାଏଁ ଦେବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

Comments
Loading...