କାଶ୍ମୀରରେ କ୍ରମାଗତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପରେ ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଅଟକ

ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କୁ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଏବଂ ହତ୍ୟା ଘଟଣା ପରେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ପୁଲିସ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବତନ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଲିପ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି, ପୂର୍ବରୁ ପଥର ଫିଙ୍ଗିବାରେ ଜଡିତ ଥିବା ଏବଂ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଅଟକ ରଖିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଓ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଭଳି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉଛି। ଉପତ୍ୟକାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୁଲିସ ଚଢ଼ାଉ ଜାରି ରଖିଥିବା ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ୪୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଶ୍ରୀନଗର ଜିଲ୍ଲାରୁ ୭୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଛି।

ସମ୍ପ୍ରତି ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ମୂଳ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା। ଏହି ମାସରେ କାଶ୍ମୀରରେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ତୀବ୍ର ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପାଇଁ ପୋଲିସ ରେଜିଷ୍ଟାନ୍ସ ଫ୍ରଣ୍ଟକୁ ଦାୟୀ କରିଛି ଯାହା କାଶ୍ମୀରରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

Comments
Loading...