‘କରୋନା’ ମୁକାବିଲା: ପିଡିଏସ୍ ସାମଗ୍ରୀ ୩ ମାସ ପାଇଁ ଆଗୁଆ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ବିଚାର କରୁଛୁ- ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ‘କରୋନା’କୁ ନେଇ ଅଯଥା ଆତଙ୍କିତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ବରଂ ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ। ରାଜ୍ୟରେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀର କୌଣସି ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ। ସମସ୍ତ ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଜାରରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣରେ ମହଜୁଦ ଅଛି। ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପିଡିଏସ୍ ସାମଗ୍ରୀ ୩ ମାସ ପାଇଁ ଆଗୁଆ ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ବିଚାର କରୁଛୁ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ଦିନେ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆମେ ଜଣାଇ ଦେବୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ। ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜ୍ୟରେ ‘କରୋନା’ ସ୍ଥିତି ଓ ମୁକାବିଲା ନେଇ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଆମ ବିଭାଗ ‘କରୋନା’କୁ ନେଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଚେତନ ଅଛି। ବଜାରରେ ଯେପରି କୌଣସି ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀର ଅଭାବ ନ ରହେ ତା’ ଉପରେ ଆମେ କଡ଼ା ନଜର ରଖିଛୁ ଓ ଅନ୍ୟ ବିଭାଗ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରି କାର୍ୟ୍ୟ କରୁଛୁ। ସବୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ସଜାଗ କରାଯାଇଛି।

ମନ୍ତ୍ରୀ ପୁନଶ୍ଚ କହିଛନ୍ତି, ବଜାରରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର୍ର ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି, କାରଣ ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଏହାକୁ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛନ୍ତି। ସାନିଟାଇଜର ଓ ମାସ୍କର ଉତ୍ପାଦନ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଚାଲିଛି ଓ ଖୁବ୍ କମ୍ ଦିନରେ ବଜାରରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣରେ ଏହା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

ଗୁଜବରେ ଆଦୌ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଗୁଜବକାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଖବର ମିଳିଲେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି।

Comments
Loading...