୭ ଜିଲାରେ ଘନ କୁହୁଡ଼ି, ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଏସ୍‌ଆର୍‌ସିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଭ୍ୟନ୍ତରଣ ଓଡ଼ିଶା ସମେତ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ଶୀତ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିଥିବାବେଳେ ୭ ଜିଲାରେ ଘନକୁହୁଡ଼ିର ପ୍ରଭାବ ରହିଛି। ଜଗତସିଂହପୁର, ପୁରୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ନୟାଗଡ଼, କନ୍ଧମାଳ, ବୌଦ୍ଧ ଓ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଶନିବାର ରାତିରୁ ରବିବାର ସକାଳ ୮.୩୦ଟା ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ କେତୋଟି ସ୍ଥାନରେ ଘନକୁହୁଡ଼ି ଦେଖାଯିବ ବୋଲି ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହାକୁ ଦେଖି ଏ ସମସ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏହି ସବୁ ଜିଲାର ଜିଲାପାଳ ଓ ଏସପିଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ କମିଶନର(ଏସଆରସି)ଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଉପରୋକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ପୁଲିସ ଓ ପରିବହନ ଅଧିକାରୀ ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଡିଜି ଓ ପରିବହନ କମିଶନରଙ୍କୁ ଏସଆରସିଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚିଠି ଲେଖାଯାଇଛି।
ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ରାତ୍ରିର ତାପମାତ୍ରାରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖା ଦେବନି। ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓଡ଼ିଶାର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୨ରୁ ୩ ଡିଗ୍ରୀ କମ୍ ରହିବ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ରାତିର ତାପମାତ୍ରା ୩-୪ ଡିଗ୍ରୀ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଉପକୂଳରେ ୨ ଡିଗ୍ରୀ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି।
ଫୁଲବାଣୀରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ସବୁଠୁ କମ୍ ରହିଛି। ଏଠାରେ ରାତ୍ରିର ତାପମାତ୍ରା ୫.୮ ଡିଗ୍ରୀ ରହିଥିବାବେଳେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ୭.୬, ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ୮, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ୮.୫, ରହିଛି।

Comments
Loading...