ଦୈନିକ ୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପିପିଇ କିଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ ବେଦାନ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନା ଯୁଦ୍ଧର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଦ୍ଧା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଏବଂ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ବେଦାନ୍ତ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ପିପିଇ କିଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ବୟନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସହଯୋଗରେ କମ୍ପାନୀ ନିକଟରେ ୨୩ଟି ପିପିଇ କିଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମେସିନ୍ ଆମଦାନୀ କରିଛି। ଏହି ମେସିନ ମାଧ୍ୟମରେ ଦୈନିକ ୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପିପିଇ କିଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପିପିଇ କିଟ୍ ହେଉଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଅନ୍ୟ ଦେଶ ପରି ଭାରତ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପିପିଇ କିଟ୍ କ୍ରୟ କରିବାରେ ଅଧିକ ବ୍ୟୟ କରୁଛି। ବେଦାନ୍ତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ୧୫ ହଜାର ପିପିଇ କିଟ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରିଛି।  କମ୍ପାନୀ ଏହାର ବ୍ୟବସାୟ ୟୁନିଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ୩.୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାସ୍କ ଯୋଗାଯାଇଛି ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଏନ୍-୯୫ ମାସ୍କ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ବେଦାନ୍ତର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଶ୍ରୀ ଅନିଲ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି: “କୋଭିଡ -୧୯’’ର ପ୍ରଭାବକୁ ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ଭାରତ ଅହେତୁକ ସ୍ଥିରତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ଅନେକ ଦେଶକୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଔଷଧ ଯୋଗାଇ ଆମେ ବିଶ୍ୱରୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଅର୍ଜନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେଉଛୁ।

“ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୋଭିଡ -୧୯ ଠାରୁ ଆମେ ଶିଖିଥିବା ସବୁଠାରୁ ବଡ ଶିକ୍ଷା ହେଉଛି ଆତ୍ମ-ନିର୍ଭରଶୀଳତା। ବେଦାନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସ ହେବ ବୋଲି ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି।

Comments
Loading...