ବୌଦ୍ଧ ଉଠାଦୋକାନୀ ସଂଘ ଗଠିତ 

ବୌଦ୍ଧ : କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଜୀବନ ଜିବିକା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ବୌଦ୍ଧର ଉଠାଦୋକାନୀମାନେ ନିଜର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆଗଭର ହୋଇଛନ୍ତି। ବୌଦ୍ଧ ମଦନମୋହନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ବୈଠକରେ ଉଠାଦୋକାନୀ ସଂଘ ଗଠନ କରାଯିବା ସହିତ ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ମନୋନୟନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସୁଦାମ ବେରୀହା ସଭାପତି ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଉପସଭାପତି ଉମାକାନ୍ତ ମେହେର, ସଂପାଦକ ବିରୁପାକ୍ଷ କରଡିଆ, ସହସମ୍ପାଦକ ତ୍ରିଲୋଚନ ମଙ୍ଗରାଜ ଓ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ରାଜେଶ କୁମାର ସାହୁଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାବ୍ୟତୀତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ସଂଜୟ ଶଙ୍କର ପୁରୋହିତ, ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ବାରିକ, ନେତ୍ରାନନ୍ଦ ସାହୁ, ଗଣ୍ଡାଧର ସାହୁ ଓ ପୁରସ୍ତମ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା। ସଂଘର ଉପଦେଷ୍ଟା ଭାବରେ ଆଇନଜିବୀ ବିଶ୍ୱଜିତ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସର୍ବସମ୍ମତିକ୍ରମେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା। ଖୁବଶୀଘ୍ର ସଂଘକୁ ସରକାରୀ ଭାବରେ ପଂଜିକୃତ କରାଯାଇ ପରବର୍ତ୍ତି ବୈଠକରେ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ବୈଠକରେ ଅତିଥି ଭାବରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସଂପଦ କୁମାର ଅଗ୍ରୱାଲା ଓ ଶଶାଙ୍କ ଶେଖର ମିଶ୍ର ଯୋଗଦେଇ ଉଠାଦୋକାନୀମାନେ ବଜାରକୁ ଆସୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରି ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ଜାରି ରଖିବା ସହିତ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ହାସଲ ପାଇଁ ସଂଘ ଜରିଆରେ ଦାବି ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

Comments
Loading...