ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀର ଗସ୍ତ କଲେ ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ : ଶୁକ୍ରବାର ଶେଷ ହେବ ସଚେତନନତା ଅଭିଯାନ

ଶ୍ରୀନଗର :  ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ହୋଇଥିବା ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସଚେତନନତା ସୃଷ୍ଟି ଅଭିଯାନର ଅଂଶ ସ୍ୱରୂପ ୧୦ଜଣ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଏକ ଦଳ ଗୁରୁବାର ସେଠାକୁ ଗସ୍ତ କରି ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା ଓ ବ୍ଲକ୍‍ ପରିଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । ଆଜିକୁ ମିଶାଇ କ୍ରମାନ୍ୱୟରେ ୬ ଦିନ ଧରି ଏହି ଅଭିଯାନ ଏଠାରେ ଚାଲିଛି । ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କର ଏହି ଦଳ ବିଭିନ୍ନ ବିକାଶମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‍ଘାଟନ କରିବା ସେମାନେ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ଡାଲ୍‍ ଗେଟ୍‍ରୁ ହଜରତବଲ୍‍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଐତିହ୍ୟ ଆଲୋକ ଲଗାଯିବା ପ୍ରକଳ୍ପ, ସମଗ୍ର ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ବହୁମୁଖୀ ଜଳଯୋଗାଣ ଯୋଜନା, ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‍ ନିର୍ମାଣ, ବାଳିକାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଛାତ୍ରୀନିବାସ, ସଡ଼କ ଓ ତହସିଲ ଅଫିସ୍‍ଗୁଡ଼ିକର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ଆଦି
ଉଦ୍‍ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ  ଜି. କିଷନରେଡ୍ଡୀ, ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ଓ ଶ୍ରୀପଦ ନାୟକ ମନିଗାମ୍‍ଗନ୍ଦରବଲ, ବାରମୂଳା ଓ ଶ୍ରୀନଗର ଗସ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। ସେହିପରି ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ରୁପାଲା, ରେଣୁକା ସିଂ, ଅଙ୍ଗାରୀ ସୁରେଶ, ସୋମ ପ୍ରକାଶ,ସାଧ୍ୱୀ ନିରଞ୍ଜନ ଜ୍ୟୋତି, ଫଗନ ସିଂ ଓ ରାମେଶ୍ୱର ତେଲି ପ୍ରମୁଖ ଜାମ୍ମୁ ଡିଭିଜନର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।
ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ସପ୍ତାହେରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସମଗ୍ର ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରକୁ ଗସ୍ତ କରିସାରିଛନ୍ତି ।  ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ବିକାଶମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପ ସଂପର୍କରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଉଛନ୍ତି ଓ ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଥିବା ନୂଆ ନୂଆ ପ୍ରକଳ୍ପ ବିଷୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଜଣାଉଛନ୍ତି। ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କର ଏହି ଗସ୍ତକୁ ଜନସାଧାରଣ
ସ୍ୱାଗତ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟାପକ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତାକାଲି ଏହି ଅଭିଯାନର ପରିସମାପ୍ତି ଘଟିବ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.