ନୀରବତାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ମୋ ପାଖରେ ଉତ୍ତର ନାହିଁ : ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ

ସରକାରଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ  ଧ୍ୟାନ କରୋନା ମୁକାବିଲା ଉପରେ କେନ୍ଦ୍ରୀତ

ମୁମ୍ବଇ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଏବଂ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ରବିବାର ଦିନ ନୀରବତା ଭଙ୍ଗ କରି ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ଓ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ତେବେ ସେ କଙ୍ଗନା ବିବାଦ ଉପରେ ନୀରବତା ଭଙ୍ଗ କରି ନାହାଁନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଚୁପ୍ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଉତ୍ତର ନାହିଁ। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଅସମ୍ମାନ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଶ୍ରୀ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜନସାଧାରଣ ଲକଡାଉନ୍ ନିୟମ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ, କରୋନା ସଙ୍କଟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟଳି ନାହିଁ। ସାଧାରଣ ଜୀବନକୁ ପୁଣିଥରେ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ସରକାର ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକମାନେ ସଂଯମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଜି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନା ମାମଲା ବଢୁଥିବା କଥା କୁହାଯାଉଛି । ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନର ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ଧର୍ମର ଲୋକମାନେ ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ବ ପାଳନ କରି ସେମାନଙ୍କର ପର୍ବ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ୍। କାରଣ କରୋନାଙ୍କ ସଙ୍କଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜନୀତି ବିଷୟରେ କିଛି କହିବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ମୋ ପାଖରେ ଉତ୍ତର ନାହିଁ। ମୋର ନୀରବତାକୁ ମୋର ଦୁର୍ବଳତା ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ତେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଅସମ୍ମାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଲଗାତାର ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ଏକ ଝଡ ମୁମ୍ବାଇକୁ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲା। ସେହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ମଧ୍ୟ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଆରମ୍ଭ ହେବ ‘ମୋ ପରିବାର, ମୋର ଦାୟିତ୍’ ‘ଅଭିଯାନ

ରାଜ୍ୟରେ ସେ ଏକ ନୂଆ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ଅଭିଯାନର ନାମ ହେଉଛି ‘ମୋ ପରିବାର, ମୋର ଦାୟିତ୍ୱ’। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବାସିନ୍ଦା ସେମାନଙ୍କର ଜାତି, ଧର୍ମ ଏବଂ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଭୁଲି ଏକଜୁଟ ହୋଇ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ଯୋଗଦେବା ଉଚିତ୍। ଏହି ଅଭିଯାନରେ ସମସ୍ତେ ସାମିଲ ହେବା ଉଚିତ୍।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋ ଉପରେ ଆରୋପ ଲଗାଯାଉଛି ଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ସବୁଆଡେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ।

Comments
Loading...