ମାଛ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ଗଲା : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଦୁଇ ଯୁବକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବିହୀନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କୋଲକତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁର୍ସିଦାବାଦ ଜିଲ୍ଲାର ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବନ୍ୟା ଆସିବା ଯୋଗୁଁ ଦୁଇ ଯୁବକ ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ମୁର୍ସିଦାବାଦର ବରହମପୁରର କଣ୍ଟାଲୀୀ ଅଞ୍ଚଳର। ଉଭୟଙ୍କ ମୃତଦେହ ରବିବାର ମିଳିଛି। ଉଭୟଙ୍କ ଶରୀରରୁ ମୁଣ୍ଡ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିଛି। ମଞ୍ଜରୁଲ ଶେଖ (୧୫) ଏବଂ ତଞ୍ଜରୁଲ ଶେଖ (୧୬) ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। କାରଣ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଧମକ ମିଳିଥିଲା। ପୁଲିସ କହିଛି ଯେ, ଏହି ଦୁଇ ଜଣ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଥିଲେ ଏବଂ ସାଉଦି ଆରବରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବରେ କାମ କରୁଥିଲେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେତୁ ନିମ୍ନମାନର ଅଞ୍ଚଳ ଏବଂ କ୍ଷେତ ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ମାଛ ଧରିବାକୁ ହିଜଲର ମଠକୁ ଏକ ଡଙ୍ଗା ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ସେହି ଦିନରୁ ଉଭୟ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଉଭୟ ପରିବାର ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ବାରହାନପୁର ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଶନିବାର କଣ୍ଟାଲୀ ଯାଇ ଖୋଜାଖୋଜି କରି ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ରବିବାର ସକାଳେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ବୁଦା ଭିତରୁ ଦୁଇଟି ମୁଣ୍ଡ କଟା ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ସେଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୪୦ ମିଟର ଦୂରରେ ସେମାନଙ୍କ କଟା ମୁଣ୍ଡ ମିଳିଥିଲା।

ଦୁହିଁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ପୁଅମାନେ ପରିବାରକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା କରିବାକୁ ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ହିଜଲର ମଠରେ ମାଛ ଧରିବାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କୁ କିଛି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ହିଜଲର ନିକଟରୁ ଉଭୟ ଡଙ୍ଗା, ଜାଲ, ଚପଲ ଏବଂ ପୋଷାକ ପାଇବା ପରେ ଆମେ ପୁଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲୁ।

ମୃତଦେହ ମିଳିବା ପରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଧରିବା ପୂର୍ବରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିଲେ। ମୁଶିର୍ଦାବାଦର ଏସପି ସାବ୍ରି ରାଜକୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି। ୮ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରହିଛି।

Comments
Loading...