ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷାରେ ଚାଲିଥାଏ ଏହି ସବୁ କାର, ଦାମ ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଧନ, ସଫଳତା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଆଣ୍ଟିଲିଆ ଘର ବିଷୟରେ ଅନେକ କଥା ଶୁଣିଥିବେ ଏବଂ ପଢ଼ିଥିବେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିବ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ବ୍ୟବହୃତ ଦେଉଥିବା କାର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି କାରଗୁଡିକର ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଏବଂ ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ।

ବିଏମଡବ୍ଲୁ ୭୬୦ ଏଲଆଇ ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଏବଂ ଉତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ପାଇଁ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ। ଏହି କାରଟି ଏକ ବୁଲେଟ୍ ପ୍ରୁଫ୍ କାର୍, ଯାହା ଉପରେ ଗୁଳି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ଏଥିରେ ସେଲ୍ଫ ରନ ଫ୍ଲାଟ ଟାୟାର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି। ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର ଏହି ବିଏମଡବ୍ଲୁର କଷ୍ଟୋମାଇଜଡ୍ ସଂସ୍କରଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ 8 କୋଟି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ଏହି କାରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦ୍ୱାରର ଓଜନ ୧୫୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ରହିଛି।

ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର ସୁରକ୍ଷାରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଥର ରୋଲ୍ସ ରଏସ୍ କୁଲିନାନ କାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ରୋଲ୍ସ ରୋଏସ୍ କୁଲିନାନ୍, ବିଏମଡବ୍ଲୁ ଏକ୍ସ ୫ ଏବଂ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ରୋଭର ଡିସକଭରି ଯାନଗୁଡିକ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ସୁରକ୍ଷା ଯାନ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ଏହା ଭାରତରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଏସୟୁଭି, ଯାହାର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ ୬ କୋଟି 95 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ଅନ୍ୟ ଏକ କାର ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୧୦ କୋଟି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ତାହା ମଧ୍ୟ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି।

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଚାଲୁଥିବା ସମସ୍ତ କାରରେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଅମ୍ବାନିଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଅନୁଯାୟୀ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ତେବେ ସମସ୍ତ କାର ବୁଲେଟ୍ ପ୍ରୁଫ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

Comments
Loading...