ତାରକିଶୋର ପ୍ରସାଦ ବିହାର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ; କେନ୍ଦ୍ରରେ ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଥଇଥାନ ଯୋଜନା

ପାଟନା: ବିହାରର ଏନଡିଏ ସରକାରରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଉଥିବା ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଏକ ନୂତନ ଦାୟିତ୍ବ ଦିଆଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ବିହାରର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ତାରକିଶୋର ପ୍ରସାଦ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବେ । ତାରକିଶୋର ପ୍ରସାଦ କଟିହାରରୁ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିହାରରେ ଶାସକ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଏନଡିଏ (ଏନଡିଏ) ରବିବାର ବୈଠକରେ ନୀତିଶ ସର୍ବସମ୍ମତ ନେତା ମନୋନୀତି ହୋଇଛନ୍ତି। ​‌ସେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଶପଥ ନେବେ । ତାରକିଶୋର ପ୍ରସାଦ ରବିବାର ଦିନ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ବିଜେପି ବିଧାନସଭା ଦଳର ନେତା ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ନେତା ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବାପରେ ସୁଶୀଲ ମୋଦି ଟୁଇଟ୍ କରି ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଏହା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ସୁଶୀଲ କୁମାର ମୋଦୀ (ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ) ଆଉ ବିହାରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ନାହିଁ। କିଏ ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେବେ ସେନେଇ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ, ଯଦିଓ ନୀତୀଶ କୁମାର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ହେବେ ତାହା ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଜଣା ପଡିବ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୪୦ ବର୍ଷର ରାଜନୈତିକ ଜୀବନରେ ବିଜେପି ଏବଂ ସଂଗଠନ  ମୋତେ ଏତେ କିଛି ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ହୁଏତ ଅନ୍ୟ କେହି ନଥାନ୍ତେ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିବା ଦାୟିତ୍ ଓ ମୁଁ ପୂରଣ କରିବି ଓ କର୍ମୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବି ।

Comments
Loading...