କୋଭିଡ଼ ସଙ୍ଗରୋଧ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ: ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୬.୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା

ଜର୍ସି: କୋଭିଡ -୧୯ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବା ଯୋଗୁଁ ବ୍ରିଟେନର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି । ତାଙ୍କୁ ୬.୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନାରେ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଛି । କୋଭିଡ଼ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ସଂକ୍ରାନ୍ତ ଖବର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରୁ ମିଳିଥିଲା । ଛାତ୍ରୀଜଣକ  ବ୍ରିଟେନରୁ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟାର ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ସେ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ ଥିଲା । ମାତ୍ର ସେ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ।   ୨୨ ବର୍ଷିୟ କ୍ୟାରିସ୍ ଆନ୍ ଇନଗ୍ରାମ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ଅକ୍ଟୋବର ୧୨ରେ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରୁ ବିମାନରେ  ଜର୍ସି  ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ତା’ପରେ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ପରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ନକାରାତ୍ମକ ପରୀକ୍ଷା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଘରେ ଅଲଗା କରିବାକୁ ପଡିଲା। କିନ୍ତୁ ସହରରେ ପହଞ୍ଚିବାର ତିନି ଦିନ ପରେ ସେ ସପିଂ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପ୍ରକୃତରେ, ବିମାନରେ ତାଙ୍କ ସହ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀ କୋଭିଡ -୧୯ ପଜିଟିଭ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ନିଜକୁ ଅଲଗା କରିବା ଏବଂ ଯାତ୍ରା ତାରିଖର ୮ ଦିନ ପରେ ଆଉ ଏକ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ କ୍ୟାରିସଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର କ୍ୟାରିସ କୌଣସି ଉତ୍ତର ଦେଇ ନ ଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଥର ସେ ସପିଂ କରିବାକୁ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ଏକ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଇଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ କୋଭିଡ -୧୯ ପରୀକ୍ଷା କରୁଥିବା ଦଳ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଦେଖା ମିଳି ନ ଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ଅଧିକାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଦୁଇଥର ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୬୬୦୦ ପାଉଣ୍ଡ (ଭାରତୀୟ ଟଙ୍କା ୬.୩୪ ଲକ୍ଷ) ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଜୋରିମାନା ନ ଦେଲେ ତାଙ୍କୁ ୨୪ ସପ୍ତାହ ଜେଲରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ ।

Comments
Loading...