କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କଲେ ଅଭିନେତା ସୈଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ, ରାବଣକୁ ମାନବୀୟ କହି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିଲେ

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୈଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ ନିଜର ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଆଦିପୁରୁଷ’ରେ ଅସୁର ରାଜା ରାବଣଙ୍କୁ ‘ମାନବୀୟ’ ଚିତ୍ରଣ କରିବା ବିଷୟରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ପରେ ଆଜି କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି। ଖାନଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତି ପରେ ବିଜେପି ନେତା ରାମ କାଦମ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ‘ରେସ୍’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ନିଜର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଥିବା ସୈଫ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କାହାକୁ ଅପମାନିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ନ ଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି କାହାଣୀକୁ ଯଥାରୀତି ଉପସ୍ଥାପନ କରିବ।

ସେ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ମୋର ଏକ ବିବୃତ୍ତି ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି। ଏହା ମୋର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନୁହେଁ କିମ୍ବା ମୁଁ ସେପରି ନୁହେଁ। ମୁଁ ଆନ୍ତରିକତାର ସହ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗୁଛି ଏବଂ ମୋର ବିବୃତ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରୁଛି। ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପ୍ରଭୁ ରାମ ସର୍ବଦା ମୋ ପାଇଁ ଧାର୍ମିକତା ଏବଂ ବୀରତ୍ୱର ପ୍ରତୀକ ଅଟନ୍ତି।

ପୂର୍ବରୁ ସୈଫ ‘ମୁମ୍ବାଇ ଦର୍ପଣ’କୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ, ଅସୁର ରାଜା ରାବଣ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବା କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ। କିନ୍ତୁ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ମାନବୀୟ କରିବୁ, ମନୋରଞ୍ଜନ ପରିମାଣକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବୁ, ସୀତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସୃପଣେଖାଙ୍କ ନାକ କାଟି ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶୋଧ ପାଇଁ ରାମଙ୍କ ସହ ଯୁଦ୍ଧକୁ ଯଥାର୍ଥ କରିବୁ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ରାମ କଦମ ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସୈଫ ତାଙ୍କ ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଆଦିପୁରୁଷ ବିଷୟରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚକିତକର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ରାବଣର ମାନବିକ ଦିଗ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ଏବଂ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ତାଙ୍କର ଯୁଦ୍ଧ ଯଥାର୍ଥ ହେବ। କଦମ ପୁନର୍ବାର ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ଭଗବାନ ରାମ ଧର୍ମର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ଯେ ହିନ୍ଦୁ ସମାଜ ଏହା ବରଦାସ୍ତ କରିବ ନାହିଁ। ହିନ୍ଦୁ ପୁରାଣ ଅନୁଯାୟୀ ରାବଣକୁ ଜଣେ ମନ୍ଦ ରାଜା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଯିଏ ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଦେବୀ ସୀତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଭୁ ରାମ ରାବଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯୁଦ୍ଧ କରି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୀତାଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ।

Comments
Loading...