୫୦୨୦ଏମଏଚ୍ ବ୍ୟାଟେରୀ ଏବଂ ଚାରୋଟି କ୍ୟାମେରା ସହ ରେଡମି-୯ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଜିଓମି ତାର ନୂତନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ରେଡମି-୯କୁ ସ୍ପେନ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ରେଡମି-୯ରେ ଏକ ମିଡିଆ ଟେକ୍ ହିଲିଓ ଜି-୮୦ ପ୍ରୋସେସର ରହିଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ୫୦୨୦ଏମଏଚ୍ ବ୍ୟାଟେରୀ ରହିଛି। ଏହି ଫୋନର ପଛପଟେ  ଚାରୋଟି କ୍ୟାମେରା ଦିଆଯାଇଛି। ଫୋନର ପଛ ପ୍ୟାନେଲରେ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ସେନସର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।
ରେଡମି-୯ର ମୂଲ୍ୟ – ସ୍ପେନରେ ରେଡମି-୯ର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି ୧୨ହଜାର ୮୦୦ ଟଙ୍କା ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ମୂଲ୍ୟରେ ଆପଣ ୩ ଜିବି ରାମ ସହିତ ୩୨ ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ ପାଇପାରିବେ। ସେହିପରି ଏହାର  ୪ ଜିବି ରାମ ସହିତ ୬୪ ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜର ମୂଲ୍ୟ ୧୫ହଜାର ୩୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି।
ଏହି ଫୋନରେ ୬.୮୦ଇଞ୍ଚ ଫୁଲ୍ HD ପ୍ଲସ୍ ଡିସପ୍ଲେ ରହିଛି ଯାହା ୧୦୮୦x୨୩୪୦ ପିକ୍ସେଲର ରେଜୋଲୁସନ ସହିତ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୱାଟରଡ୍ରପ୍ ନଚ୍ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଗରିଲା ଗ୍ଲାସ୍-୩ର ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଫୋନରେ ୨ଜିଏଚଜେଡ୍ ମିଡିଆଟେକ୍ ହିଲିଓ ଜି୮୦ ଅକ୍ଟାକୋର ସଞ୍ଚାଳକ ରହିଛି। ଫୋନ୍ ୪ ଜିବି ରାମ ଏବଂ ୬୪ ଜିବି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ପାଇବ, ଯଦିଓ ଆପଣ ମେମୋରୀ କାର୍ଡ ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହାକୁ ବଢାଇପାରିବେ।
ରେଡମି-୯ର କ୍ୟାମେରା : ଫୋନର ପଛ ପାଖରେ ଚାରିଟି କ୍ୟାମେରା ଦିଆଯାଇଛି। ଗୋଟିଏ ଲେନ୍ସ ୧୩ ମେଗାପିକ୍ସେଲ, ଅନ୍ୟଟି ୮ ମେଗାପିକ୍ସେଲ, ତୃତୀୟଟି ୫ ମେଗାପିକ୍ସେଲ ମାକ୍ରୋ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥଟି ହେଉଛି ୨ ମେଗାପିକ୍ସେଲ ଗଭୀରତା ସେନସର। ଏହି ଫୋନରେ ସେଲଫି ପାଇଁ ୮ ମେଗାପିକ୍ସେଲ କ୍ୟାମେରା ଦିଆଯାଇଛି। କ୍ୟାମେରା ସହିତ ପୋଟ୍ରେଟ୍, HDR ଏବଂ ସେଲ୍ଫ ଟାଇମର୍ ଭଳି ଅନେକ ଫିର୍ଚର ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।
ରେଡମି-୯ର ବ୍ୟାଟେରୀ – ଏହି ଫୋନରେ ୫୦୨୦ଏମ୍ଏଚ୍ ବ୍ୟାଟେରୀ ରହିଛି। ଯାହାକି ୧୮ ୱାର୍ଟ କୁଇକ୍ ଚାର୍ଜ ୩.୦ ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂକୁ ସମର୍ଥନ କରେ, ତଥାପି ଫୋନ୍ ସହିତ ଆପଣ ୧୦ୱାଟର ଚାର୍ଜର ପାଇପାରିବେ। ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ବ୍ୟତୀତ ଫୋନରେ ଫେସ୍ ଅନଲକ୍ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ। ସଂଯୋଗୀକରଣ ପାଇଁ ଏଥିରେ ୪ଜି ଭୋଲଟି, ୱାଇ-ଫାଇ, ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ଭି୫, ୱାଇ-ଫାଇ ଡାଇରେକ୍ଟ, ଏଫଏମ ରେଡିଓ, ଜିପିଏସ୍, ଏନଏଫସି ଏବଂ ୩.୫ ମିମି ହେଡଫୋନ୍ ଜ୍ୟାକ୍ ରହିଛି।

Comments
Loading...