ୟୁପିରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଫିଲ୍ମ ସିଟି, ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ପାଇବେ ନିଯୁକ୍ତି – ରବି କିଶନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଯୋଗୀ ସରକାର ୟୁପିରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବହୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ନୋଏଡା ଠାରେ ଏକ ନୂଆ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ନିର୍ମାଣ କରିବାର ଯୋଜନା ରହିଛି ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଭିନେତା ତଥା ସାଂସଦ ରବି କିଶନ ଆଜି ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୟୁପିରେ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ନିର୍ମାଣ ହେଲେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିବ।

ୟୁପିରେ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ନିର୍ମାଣ ହେଲେ ବଲିଉଡରେ ବିଭାଜନ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବ କି? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ରବି କିଶନ କହିଛନ୍ତି- ‘ପ୍ରଭୁ ରାମ ୟୁପିରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଅସଂଖ୍ୟ ଦେବତା ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ସାଧୁ ଓ ସାଧୁମାନଙ୍କର ଏକ ସ୍ଥାନ ରହିଛି। ଏକ ବିଶାଳ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି। ୟୁପିରେ ବହୁତ କିଛି ଅଛି। ୟୁପିର ଲୋକମାନେ ସଚ୍ଚୋଟ। ଆଜି ବହୁତ ଖୁସିର ଦିନ, ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏକ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ବିହାର-ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ-ଝାଡଖଣ୍ଡ ସିନେମା ନିର୍ମାତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଖୁସି ଖବର। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ପିତା ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ପିଲାମାନେ କାମ ପାଇବେ। ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ରୋଜଗାରକ୍ଷମ ହେବେ।

ରବି କିଶନ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି- ‘ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଜୀ ଏହିପରି ଭାବନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ ଯାହା ରୋଜଗାର ଯୋଗାଇବ। ନୂତନ ଚାକିରି ଆସିବା ଉଚିତ୍। ଫିଲ୍ମ ସିଟି ଏକ ବଡ଼ ରୋଜଗାର ପନ୍ଥା ହେବ। ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଏହା ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ପରୋକ୍ଷ ଭାବରେ ଜଡିତ ରହିବେ।

ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଫିଲ୍ମ ସିଟି ନିର୍ମାଣର ଉଦେଶ୍ୟ  ହେଲା, ଏକ ଗେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଇ ପୁରା ୟୁନିଟ୍ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶେଷ କରି ବାହାରକୁ ଆସିବ। ପୋଷ୍ଟ ପ୍ରଡକ୍‌ସନ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହୋଟେଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ଭିତରେ ରହିବ। ଯେପରି ରାମୋଜି ଫିଲ୍ମ ସିଟି ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଅଛି, ସେହିପରି ୟୁପିରେ ମଧ୍ୟ ବଡ ଯୋଜନା ରହିଛି।

Comments
Loading...