କରୋନା ସମୟରେ ପରୀକ୍ଷା ନେଇ ୟୁଜିସି ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ କଲେଜ ଏବଂ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ଶେଷବର୍ଷ ପରୀକ୍ଷା କରାଇବାକୁ ନେଇ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଅନୁଦାନ ଆୟୋଗ, ୟୁଜିସିକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ। ସେ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି, କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ୟାୟ। ୟୁଜିସିକୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ଶିକ୍ଷାବିତଙ୍କ ମତାମତକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରି ପୂର୍ବ ପରୀକ୍ଷାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶ୍ରେଣୀକୁ ପଦୋନ୍ନତି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ।

ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ ସହିତ ସେ ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ୟୁଜିସି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଏବଂ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆମର ଛାତ୍ରମାନେ ବହୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି। ଆଇଆଇଟି ଏବଂ କଲେଜ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ପଦୋନ୍ନତି ଦେଇଛନ୍ତି। ୟୁଜିସି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଅତୀତର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ୟୁଜିସି ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷର ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ କରିବାକୁ ମାନବ ସମ୍ବଳ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଥିବା ବେଳେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଟ୍ୱିଟରରେ ‘ସ୍ପିକ୍ ଅପ୍ ଫର୍ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସ୍’ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ସେ ହିନ୍ଦୀରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ଆସ # ସ୍ପିକ୍ ଅପ୍ ଫୋର୍ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସ୍ ଅଭିଯାନରେ ଯୋଗ ଦିଅ।” ଟ୍ୱିଟ୍ ସହିତ ସେ ଏକ ୫୩ ସେକେଣ୍ଡର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରି ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ଅଭିଯାନ ଯୋଗଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

Comments
Loading...