ଲୋକପ୍ରିୟ ହେବା ନିଶା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଫଟୋ ବ୍ୟବହାର କରି ଜେଲ ଗଲେ ଯୁବକ

ଯୋଧପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ୨୦ ବର୍ଷର ଯୁବକ ରାତାରାତି ଫେସବୁକରେ ଫଲୋଅରଶ ବଢାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଫଟୋକୁ ଏଡିଟ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିବା ପରେ ଏବେ ସାଇବର ଆଇନରେ ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲ ଯାଇଛି। ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଫଟୋ ଏଡିଟ କରି ନିଜକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଥିବା ଫଟୋରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ବାର୍ତ୍ତାର ସୁଅ ଛୁଟିଥିଲା। ଖବରକାଗଜରେ ମଧ୍ୟ ଏ ସମ୍ବାଦ ପ୍ରକାଶିତ ହେଲା, କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ସାଇବର ଠକେଇ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା।

ଯୋଧପୁର ନିକଟ ତିବାରୀ ସହରରେ ରହୁଥିବା ରାହୁଲ ରାଠି ତାଙ୍କ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଠାରୁ ସମ୍ମାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଗାଁର ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ରାହୁଲଙ୍କ ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା। ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ଭିଡ ଜମିଲା। ତେବେ ସେହି ଗାଁର କେହି ଜଣେ ଏହି ଫଟୋକୁ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ପାଇଥିଲେ, ଯାହା ରାହୁଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପାଦିତ ହୋଇ ଏକ ନକଲି ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ହଠାତ୍ ପୋଲିସର ଏକ ଟିମ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଆଣିଥିଲେ। ସେ ସେଠାରେ ନିଜ ଭୁଲ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି।

୨୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇ କରିଥିଲେ ଫଟୋ ଏଡିଟିଂ
ରାହୁଲ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେବା ଏବଂ ଖବରକାଗଜରେ ତାଙ୍କର ଫଟୋ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପାଇଁ ସେ ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଫଟୋ ସହ ନିଜ ଫଟୋ ଯୋଡ଼ିଥିଲେ। ଫଟୋ ସହିତ ସେ କ୍ୟାପସନ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଭାରତର ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଲ୍ଲୀର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନରେ ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଛି, ସାଇବର ସୁରକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ପାଇଁ ମୁଁ ଏହି ସମ୍ମାନ ପାଇଛି। ମୋ ଜୀବନର ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତଗୁଡ଼ିକ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ।”

Comments
Loading...