ମୁମ୍ବାଇକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଓଡିଶା ଆସିଥିବା ଗରିବ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ

ସମ୍ବଲପୁର: ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ରେ ମୁମ୍ବାଇର ଜୁହାର ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପକ୍ଷରୁ ୨୫ ଦିନର ଶିଶୁ ଆୟୁଷଙ୍କୁ ସ୍ନାୟୁଗତ ବ୍ୟାଧି (ସ୍ପାଇନା – ବିଫିଡା)ର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲାର ଫାପସି ଗ୍ରାମରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଏକ ଅନୁରୋଧ ଆସିଥିଲା, ତେଣୁ ତୁରନ୍ତ ମୁମ୍ବାଇର ଏସଆରସିସି ଶିଶୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଶିଶୁର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ ସ୍ୱୀକାର କରି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ଏବଂ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ରକ୍ତଦାନର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ଶିଶୁର ପିତା ଆନନ୍ଦ ଛତ୍ରିଆ ପେସାରେ ଜଣେ ନିର୍ମାଣ ସୁପରଭାଇଜର ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଯୋଗାଡ କରିବା ସମ୍ଭବ ନ ଥିଲା। ଜୁହାର ଫାଉଣ୍ଡେସନ ତାଙ୍କୁ ଉଭୟ ରକ୍ତ ସହିତ ଅର୍ଥ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରାଯିବାରୁ ଗତ ୨୭ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ରେ ସଫଳତାର ସହିତ ଅପରେସନ୍ ହୋଇଥିଲା।

ଏପରିକି ଆମର ଡାକ୍ତର ସଦସ୍ୟ ସ୍ନାୟୁବିଜ୍ଞାନୀ ଡକ୍ଟର ଗୌତମ ତ୍ରିପାଠି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପୂର୍ବରୁ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜନଙ୍କ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସପ୍ତାହରେ ସେମାନେ ଶିଶୁକୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଗାଁରେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି। ଫାପସି ଗାଁର ଛତ୍ରିଆ ପରିବାର ନିୟମିତ ଭାବରେ ଶିଶୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୂଚନା ଜୁହାର ଫାଉଣ୍ଡେସନକୁ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହିତ ସମସ୍ତ ସହାୟତା ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି।

Comments
Loading...