ଏକତା ଦିବସ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ଆସନ୍ତା ୩୧ ତାରିଖରେ ପାଳନ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଲୌହ ମାନବ ସର୍ଦାର ବଲ୍ଲଭ ଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଏକତା ଦିବସ ଉତ୍ସବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଯୋଗ ଦେବେ। ଗୁଜୁରାଟ କେଭାଡିଆରେ ଏକତା ଦିବସ ପରେଡରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ଏକତା ଶପଥ ପାଠ କରାଇବେ।

ଏହି ପ୍ୟାରେଡରେ ଗୁଜୁରାଟ ଷ୍ଟେଟ ଏବଂ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ରିଜର୍ଭ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀ, ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବଳ, ଭାରତ-ତିବ୍ଦତୀୟ ସୀମା ପୁଲିସ, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଶିଳ୍ପ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏବଂ ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସିଆରପିଏଫ ମହିଳା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରାଇଫଲ ଡ୍ରିଲର ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବେ। ଏକତା ଦିବସ ଉତ୍ସବର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ କେଭାଡିଆରେ ଆଦିବାସୀ ଐତିହ୍ୟର ଏକ ସାଂସ୍କୃତିକ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି। ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଫ୍ଲାଏ-ପାଷ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ।

ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ଜରିଆରେ ‘ଆରମ୍ବ ୨୦୨୦’କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମସୋରି ସ୍ଥିତ ଲାଲ ବାହାଦୂର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ନ୍ୟାସନାଲ୍ ଏକାଡେମୀ ଅଫ୍ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନର ୯୫ତମ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଅଧୀନରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସିଭିଲ ସର୍ଭିସେସ୍ ସହିତ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୪୨୮ ଜଣ ପ୍ରଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ଅଫିସରଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବେ। ଏହି ଅବସରରେ କେଭାଡିଆର ସମନ୍ୱିତ ବିକାଶର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ଏବଂ ୩୧ରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ କେଭଡିଆରେ ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ୍ ୟୁନିଟିକୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ସାବରମତି ନଦୀ କୂଳକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ମୋଦୀ ଏକତା ନୌସେବାର ମଧ୍ୟ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ।

Comments
Loading...