ଲୋକଙ୍କ ସେବା ନିମନ୍ତେ ମିଳିଥିବା ଅବସରକୁ ବିନିଯୋଗ କର : ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତାଙ୍କୁ ମୋଦୀ ଦେଲେ ପରାମର୍ଶ

'ସେବା ହି ସଂଗଠନ' ଅଭିଯାନର ସମୀକ୍ଷା କଲେ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଜେପିର “ସେବା ହି ସଂଗଠନ” ଅଭିଯାନର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ୭ଟି ରାଜ୍ୟର ବିଜେପି ଶାଖା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିଲା। କୋଭିଡ୍‍ ନାଇଣ୍ଟିନ୍‍ କଟକଣା ସମୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ରିଲିଫ୍‍ ଯୋଗାଣରେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ସେମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ।

ବିହାରର ଦଳୀୟ ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମୟରେ ଶ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, କୋଭିଡ୍‍ ନାଇଣ୍ଟିନ୍‍ ପୂର୍ବ ଭାରତରେ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମଣ କରିବ ବୋଲି ଅନେକେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲେ ଓ ସେହି ଅଞ୍ଚଳର ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଏଭଳି ବିଶ୍ୱାସ ପଛରେ ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଭୁଲ୍‍ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପିର ରାଜସ୍ଥାନ ଶାଖା ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ‘ସେବା ହିଁ ସଂଗଠନ’କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାରର ବିଜେପି କର୍ମୀ ଏବଂ ସାଥୀମାନେ ଏହି ସମ୍ମାନ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ। ଅନ୍ୟମାନେ କହୁଥିଲେ ଯେ ପୂର୍ବ ଭାରତରେ ଅଧିକ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଅଛି, କରୋନା ସେଠାରେ ଅଧିକ ବିସ୍ତାର ହେବ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭୁଲ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବିହାର ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁପି ଏବଂ ବିହାର ଭଳି ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ମୁଁ ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଖୁଛି। ଫେରି ଆସିଥିବା ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ତୁମେ ଭଲ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛ। ସଙ୍କଟ ସମୟରେ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ଜୀବନଯାପନ ଜାରି ରଖ।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶୀଲ କୁମାର ମୋଦୀ, ବିହାର ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଡକ୍ଟର ସଞ୍ଜୟ ଜୈଶୱାଲ, ବିଜେପିର ଜାତୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ବିହାରର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ, ବିହାର ସରକାରୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଙ୍ଗଲ ପାଣ୍ଡେ ଏବଂ ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ସଡ଼କ ନିର୍ମାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ନନ୍ଦକିଶୋର ଯାଦବଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ବିଜେପି ନେତା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଡକ୍ଟର ସଞ୍ଜୟ ଜୈଶୱାଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିହାରର ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ କରୋନା ସମୟରେ କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଭୋଜପୁରୀରେ ବିହାରର ସମସ୍ତ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆପଣ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଅବଧିରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସେବା କରିବେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାର ସରକାର ସବୁ ସ୍ତରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଲଢେଇ କରୁଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନାଡା କହିଥିଲେ ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଚାରି ହଜାର ଡିଜିଟାଲ ମାଧ୍ୟମ ଜରିଆରେ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଶ୍ରମିକମାନେ କୋଟି କୋଟି ଫେସ୍ ମାସ୍କ ତିଆରି କରି ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଜେପି ନାଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଅବଧିରେ କୋଟି କୋଟି ବିଜେପି କର୍ମୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ୨୨ କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ କର୍ମୀମାନେ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେୟାର ଫଣ୍ଡରୁ ୫୮ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତର ପୂର୍ବର ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ବାସସ୍ଥାନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ।

Comments
Loading...