ଖରାପ ପାଗ ଯୋଗୁଁ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨୧ ବର୍ଷୀୟ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଆଜମଗଡ : ସୋମବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆଜମଗଡ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ବିମାନର ଛୋଟ ଛୋଟ ଖଣ୍ଡ ବହୁ ଚାଷ ଜମିରେ ପଡଥିଲା। ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ବିମାନ ଠାରୁ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତଦେହ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ମିଟରରୁ ମିଳିଥିଲା।

ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶବ୍ଦ ଶୁଣି ଗ୍ରାମବାସୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ଆଡକୁ ଦୌଡିଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଶହ ଶହ ଜନସମାଗମ ହୋଇଥିଲା। ସେରାଇମର ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଏବଂ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ପୁଲିସ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଏହି ବିମାନ ସକାଳ ୯ଟା ବେଳେ ରାୟବରେଲିଙ୍କ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ବିମାନ ଏକାଡେମୀରୁ ଉଡ଼ାଣ ଭରିଥିଲା। ସକାଳ ୧୧ଟା ରେ ବାରାଣାସୀର ଲାଲ ବାହାଦୂର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦର ରାଡାରରେ ଥିଲା ଏବଂ ପରେ ବିମାନଟି ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ମୃତ ପାଇଲଟ କୋଣାର୍କ ଶରଣ (୨୧) ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ଏସପି ସୁଧୀର କୁମାର ସିଂ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ବାରାଣସୀ ବିମାନବନ୍ଦର ଏବଂ ରାୟବରେଲିର ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ବିମାନ ଏକାଡେମୀକୁ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସକାଳ ୧୦ଟା ୩୦ ମିନିଟରୁ ଆଜମଗଡରେ ପାଗ ଖରାପ ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲା। ପ୍ରବଳ ପବନ ସହ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ବଜ୍ରାଘାତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା।

Comments
Loading...