ଦଳ ବଦଳକାରୀଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ଚପଲରେ ପିଟନ୍ତୁ – ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ

ସମାଜ ପୋର୍ଟାଲ ଡେସ୍କ: ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର କିଛି ବିଧାୟକ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବା ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଚପଲରେ ପିଟନ୍ତୁ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବିଜେପି ଘୋଡା କାରବାରରେ ଲିପ୍ତ ଥିଲା। ସେମାନେ ୧୪୦ କୋଟିରୁ ୧୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ। ଯଦି ସେମାନେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର କିଣିବା ପାଇଁ ଏହି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥାନ୍ତେ ତେବେ କିଛି ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରାଯାଇ ପାରିଥାନ୍ତା। ସେ କହିଛନ୍ତି, ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରି ଯେଉଁମାନେ ଅର୍ଥ ଲୋଭରେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଚପଲରେ ପିଟିବା ଉଚିତ୍।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ କାହିଁକି ଇସ୍ତଫା ଦେଉଛନ୍ତି? ସବୁକିଛି ଜାଣିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ମଧ୍ୟ ଚୁପ୍ ଅଛନ୍ତି। ବିଜେପି ରାଜ୍ୟସଭାରେ ବହୁମତ ହାସଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଦୁଇଟି ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ଜିତିବ।’

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଜୁନ୍ ୧୯ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତିନିଜଣ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ବିଧାନସଭାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ନିଜର ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ରାଜସ୍ଥାନର ବିଭିନ୍ନ ରିସୋର୍ଟରେ ରଖିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।