ଖୁବଶୀଘ୍ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରିବ ଓପୋର ୧୨୫ୱାଟ ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଖୁବଶୀଘ୍ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରିବ ଓପୋର ଜବରଦସ୍ତ ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜର। ଓପୋ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୨୫ୱାଟ ସୁପରୱକ୍ ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜର ଆଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି। ଓପୋର ଏହି ଚାର୍ଜର ଜୁଲାଇ ୧୫ରେ ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ସୁପରୱୁକ୍ ଚାର୍ଜର ୪୨୬୦ଏମଏଚ୍ ବ୍ୟାଟେରୀକୁ ମାତ୍ର ୪୦ ମିନିଟରେ ୦-୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ଚାର୍ଜ କରିଥାଏ।

ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଯେ ଓପୋରୁ ଏକ ଦ୍ରୁତ ଚାର୍ଜର ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଓପୋ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଥିଲା ଯାହା ଏକ ସୁପରୱାକ୍।

ତେବେ ଚାର୍ଜର ୱାଟ ଯେତେ ଅଧିକ, ମୋବାଇଲ ଗରମ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ସେତେ ଅଧିକ ଏବଂ ଉତ୍ତାପ ଲିଥିୟମ ଆୟନ ବ୍ୟାଟେରୀ ପାଇଁ ଶତ୍ରୁ ଅଟେ। ଏହି ୧୨୫ୱାଟ ଓପୋ ସହିତ, ଫୋନର ବ୍ୟାଟେରୀର ୱାରେଣ୍ଟି ହ୍ରାସ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ବଢିଥାଏ।

ନିକଟରେ CMR ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି, ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାର୍ଜିଂ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଓପୋ ବିଶ୍ୱର ଏକ ନମ୍ବର କମ୍ପାନୀ ଅଟେ। ବ୍ୟାଟେରୀ ଜୀବନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ, ୯୪ ପ୍ରତିଶତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସନ୍ତୁଷ୍ଟତା ସହିତ, ଓପୋ ଏକ ନମ୍ବରରେ, ସାମସଙ୍ଗ ଦୁଇ ନମ୍ବରରେ ଏବଂ ରିଅଲିଟି ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓପୋ ଏକ ନମ୍ବରରେ, ୱାନପ୍ଲସ ଦୁଇ ନମ୍ବରରେ ଏବଂ ସାମସଙ୍ଗ ତୃତୀୟ ନମ୍ବରରେ ରହିଛି।

Comments
Loading...