ଭାରତରେ ଅଡ଼ି କ୍ୟୁ-୨ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ; ଏତିକି ଟଙ୍କା ଜମା କରି କରି ପାରିବେ ବୁକିଂ

ଜର୍ମାନ ଅଟୋ ନିର୍ମାତା ଅଡି ଇଣ୍ଡିଆ ଭାରତରେ ଏହାର କମ୍ପାକ୍ଟ ଏସୟୁଭି ଅଡି କ୍ୟୁ-୨ ବୁକିଂ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି |  ଅଡି ଇଣ୍ଡିଆ ଡିଲରସିପ୍ କିମ୍ବା ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟରୁ ଏହାର ବୁକିଂ କରାଯାଇପାରିବ ଏବଂ  କାରର ବୁକିଂ ପରିମାଣ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି।  ଅକ୍ଟୋବର ଶେଷ କିମ୍ବା ନଭେମ୍ବର ଆରମ୍ଭରେ ଏହି କାର ଲଞ୍ଚ ହେବ।

ଅଡି Q2 ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଛୋଟ ଏବଂ ଶସ୍ତା SUV ହେବ |  କମ୍ପାନୀ ଏହି କମ୍ପାକ୍ଟ ଏସୟୁଭିର ଏକ ପ୍ରି-ଫେସେଲିଫ୍ଟ ସଂସ୍କରଣ ପ୍ରଦାନ କରିବ |ନୂତନ ଅଡି କମ୍ପାକ୍ଟ ଏସୟୁଭି ଫୋଲ୍ସୱେଗେନ ଗ୍ରୁପର MQB ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହାକୁ କମ୍ପାନୀର ମଡେଲ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ରେ Q3 ତଳେ ରଖାଯିବ | Q2 ର ମୋଟ ଲମ୍ବ 4190 ମିମି, ମୋଟେଇ 1749 ମିମି ଏବଂ ଉଚ୍ଚତା 1508 ମିମି | ଏହି ଆଗାମୀ କମ୍ପାକ୍ଟ ଏସୟୁଭି ଛୋଟ ଆକାର ସତ୍ବେ A3 ସହିତ ସମାନ ହେବ |

ଅଡି Q2 ଏକ 2.0 ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ  | ଯାହା 190bhp ଶକ୍ତି ଏବଂ 320Nm ଟର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଡିଜାଇନ୍ ହୋଇଛି | ଏହା ହେଉଛି ପାୱାର୍ ଟ୍ରେନ୍ ଯାହା ଭୋଲ୍ସୱେଗେନ ଟିଗୁଆନ୍ ଆଲାସ୍ପେସରେ ମଧ୍ୟ ଡ୍ୟୁଟି କରେ | ଅଡି ର ନୂତନ କମ୍ପାକ୍ଟ ଏସୟୁଭିର ଗତି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା 6.5 ସେକେଣ୍ଡରେ  100 କିଲୋମିଟର ବେଗ ଧରିପାରିବ | ଏହି ସମୟରେ ଏହାର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଗତି 228 କିଲୋମିଟର ହେବ | ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ପାଇଁ, ଏହି କାର୍ ଏକ କ୍ୱାଟ୍ରୋ ଅଲ-ଚକ-ଡ୍ରାଇଭ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ ସହିତ 7-ସ୍ପିଡ୍ ଡୁଆଲ୍-କ୍ଲଚ୍ ଗିଅରବକ୍ସ ରହିଛି ।

Comments
Loading...