ମାସକୁ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଘର ଭଡ଼ା ଦେଉଥିଲା ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ଼୍ରାଇଭର; ଚଢ଼ାଉ ବେଳେ ମିଳିଲା ଡ଼୍ରଗ୍ସ ଓ ଏଲଏସଡ଼ି

ମୁମ୍ବାଇ: ନିଶା ସାମଗ୍ରୀ କାରବାର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଟ୍ରାକ୍ସି ଡ଼୍ରାଇଭର ଘର ଉପରେ ଚଢ଼ଉ କରିଛି ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଂଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ । ମାତ୍ର ଚଢ଼ଉ ପରେ ଏନସିବି ହାତରେ ଯେଉଁ ସୁରାକ ଲାଗିଛି ସେଥିରେ ଅନେକ ତାଜୁବ । ସମ୍ପ୍ରତି ଏନସିବି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ଼୍ରାଇଭରର ସବୁ ଜମା ଓ ଋଣର ହିସାବ ଦେବାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି । ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ଼୍ରାଇଭର ନବାବ ଶେଖଙ୍କୁ ଦକ୍ଷିଣ ମୁମ୍ବାଇର ଲାମିଙ୍ଗଟନ ରୋଡ଼ରେ ଅସ୍ଥିତ ପ୍ଲସ ନାଥାନି ହାଇଟ୍ସ ହାଇରାଇଝ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ୬୦ମହଲାର ଏହି ବିଶାଳ ଅଟ୍ଟାଳିକାର ୨୫ ମହଲାରେ ଶେଖ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏକ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରହୁଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମାସିକ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଭଡ଼ା ଦେବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା ।

ଏହି ଚଢ଼ଉ ସମୟରେ ଶେଖଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରୁ ୧୦ ଟି ବ୍ଲଟ୍ ଏଲ୍ଏସଡ଼ି ଏବଂ ୩୨.୯ ଗ୍ରାମ ଡ଼୍ରଗ୍ସ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଡ୍ରଗ୍ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ଗ୍ରାହକକୁ ମଧ୍ୟ ଏନସିବି ଗିରଫ କରିଛି । ଏନସିବି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଶେଖଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଏବଂ କାରବାର ବିବରଣୀ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୂଚନା ଗ୍ରହଣ କଲା ପରେ, ଯଦି ସେ ଆଇନଗତ ଆୟର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଏନସିବି ଜବତ କରିଥିବା ଦୁଇଟି ଦାମୀ ଗାଡ଼ି ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ସମେତ ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ସଂଲଗ୍ନ କରିବ। SAFEMA (ସ୍ମଗଲର୍ସ ଏବଂ ବୈଦେଶିକ ବିନିମୟ ମନିପୁଲେଟର୍ସ (ଫର୍ଫିଜେସନ୍ ଅଫ୍ ପ୍ରପର୍ଟି ଆକ୍ଟ 1976) ଅଧିନିୟମ) ଅନୁଯାୟୀ ଗାଡି ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରାଯିବ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ଅପରାଧର ଆୟ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିବ ଯାହା ଏଜେନ୍ସି ଦ୍ୱାରା ନିଲାମ ହେବ |

Comments
Loading...