ରାସାୟନିକ କାରଖାନାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ନିଆଁ ଲିଭାଇବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସେନାର ସାହାଯ୍ୟ

ଆଗ୍ରା: ଆଗ୍ରାର ସିକନ୍ଦ୍ରରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ଦୁଇଟି ରାସାୟନିକ କାରଖାନାରେ ସୋମବାର ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ନିଆଁ ଏତେ ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ଯେ ଆଖପାଖ ଘରୁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବାହାର କରାଯାଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୁଲିସ ଏବଂ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ଗାଡି ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଆଁ ଲିଭା କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଆଗ୍ରା-ଦିଲ୍ଲୀ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ପନିପରିବା ବଜାର ନିକଟରେ ସମୀପ ଟୋପ୍ଲାଷ୍ଟ ଏବଂ ଆଗ୍ରା କେମିକାଲ୍ ନାମକ ଦୁଇଟି କାରଖାନା ରହିଛି। ଏହି ଉଭୟ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ଅନେକ ଦୂର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର କଳା ଧୂଆଁ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। କାରଖାନାରେ ନିର୍ମିତ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ଜୋତା ସୋଲରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ଟା ସମୟରେ ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଚାହୁଁ ଚାହୁଁ ନିଆଁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବ୍ୟାପି ଅନ୍ଧକାରର ରୂପ ନେଇଗଲା | ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଆଁକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇପାରି ନଥିଲା। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଭୟରେ ନିକଟସ୍ଥ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ଆଠଟି ଅଗ୍ନିଶମ ଗାଡି ନିଆଁ ଲିଭାଇବାରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛି।

ଏସପି ସିଟି ବୋଟ୍ରେ ରୋହନ ପ୍ରମୋଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଖପାଖ ଘରଗୁଡ଼ିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଉଛି। ବାୟୁସେନା ଏବଂ ବିଶୋଧନାଗାରରୁ ସହାୟତା ଲୋଡା ଯାଇଛି। ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ପୁଲିସ ମଥୁରାରୁ ଆସୁଥିବା ଯାନବାହାନକୁ ଅଟକାଇ ଦେଇଛି।

Comments
Loading...