ଏବେ ଲିଜରେ ବିଳିବ ମାରୁତି କାର୍ ; ମାରୁତି ସୁଜୁକିର ସବସ୍କ୍ରାଇବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗ୍ରାହକମାନେ ଏବେ ମାରୁତି ସୁଜୁକି କାରକୁ ଲିଜରେ ମଧ୍ୟ ନେବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। କମ୍ପାନୀ ମାରୁତି ସୁଜୁକି କାର୍ ଲିଜ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଯାହାକୁ ମାରୁତି ସବସ୍କ୍ରାଇବ ନାମ ଦିଆଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀ ଏଥିପାଇଁ ଓରିକ୍ସ ସହିତ ସହଭାଗୀ ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହି ସୁବିଧା ହେଉଛି ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁରୁଗ୍ରାମ ଏବଂ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଏକ ପାଇଲଟ୍ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଭାବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଅଂଶ । କମ୍ପାନୀର ଏହି ନୂତନ ଲିଜ୍ ସେବା ପୂର୍ବ ଲିଜିଂ ସ୍କିମ୍ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ କାରଣ ଏହାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରିବା, ନା କେବଳ କର୍ପୋରେଟ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ।

ପ୍ରକୃତରେ ମାରୁତି ସୁଜୁକି ସବ୍ସକ୍ରାଇବ କ’ଣ?

ଏହି ନୂତନ ସେବା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାର କ୍ରେତାମାନଙ୍କୁ ମାରୁତି ସୁଜୁକିର ବଚ୍ଛା ବଚ୍ଛା ମଡେଲ ଚୟନ କରିବାର କ୍ଷମତା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ଗ୍ରାହକମାନେ ଏହି ମନୋନୀତ କାରଗୁଡିକରୁ ନିଜ ମନପସନ୍ଦ ମଡେଲକୁ ଲିଜ୍ ନେବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଏହି କାରଗୁଡିକ ୨୪, ୩୬ ଏବଂ ୪୮ ମାସ ପାଇଁ ଲିଜ୍ ଦିଆଯାଇପାରେ। ଅବଧି ସମାପ୍ତ ହେଲେ ଗ୍ରାହକ ୩୦ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଲିଖିତ ଆବେଦନ ଦେଇ ଏହାର ଲିଜ୍ ବଢାଇ ପାରିବେ। ଥରେ ଅବଧି ସ୍ଥିର ହୋଇଗଲେ, ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ମାସିକ ରାଶି ଦେବାକୁ ପଡିବ, ଯାହା ପରେ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ, ସେବା କର ଏବଂ ଡାଉନ୍ ପେମେଣ୍ଟ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ନାହିଁ । ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ମାସିକ ଦେୟ ସହିତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ସଡକ ପାର୍ଶ୍ୱ ସହାୟକ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ମାରୁତି ସୁଜୁକି ସବସ୍କ୍ରାବ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବେ?

ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍/ ଲିଜ୍ ସେବା ପରି, ଆପଣଙ୍କୁ କାର୍ ମଡେଲ୍, ଭାରିଆଣ୍ଟ ଏବଂ ଲିଜ୍ ଅବଧି ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଥରେ ଆବେଦନ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଗଲେ, ଉପଲବ୍ଧ ଯାନ ଉପଲବ୍ଧତା ଉପରେ ଆଧାର କରି ବୁକିଂର ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ବିତରଣର, ପରବର୍ତ୍ତୀ ବିକ୍ରୟ କାର୍ଯ୍ୟ ଯେପରିକି ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ, ସେବା, ବୀମା ଦାବି ଇତ୍ୟାଦି ଲିଜ୍ ପାର୍ଟନର ଓରିକ୍ସ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେବ। ମାରୁତି ସୁଜୁକି ସବସ୍କ୍ରାଇବର ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ହେବା ନିତମନ୍ତେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ବୟସ 25 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ, ଭାରତର ବାସିନ୍ଦା ହୋଇଥିବେ, ସେମାନଙ୍କର ନିଜର ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଏବଂ ୭୦୦ରୁ ଅଧିକ ସିଆଇବିଆଇ  ସ୍କୋର ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଅବଧି ଶେଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ କାର୍ ଫେରସ୍ତ କରିପାରିବେ କି?

ଏହାର ଏକ ଲକ୍-ଇନ୍ ସମୟ ଅଛି, ଯାହା ଏହି କାରଗୁଡ଼ିକୁ ଲିଜ୍ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ । ୨୪ ମାସର ଅବଧି ପାଇଁ ଲକ୍-ଇନ୍ ଅବଧି ହେଉଛି ୧୨ ମାସ, ୩୬ ମାସର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ୧୮ ମାସ, ଏବଂ ୪୮ ମାସର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ହେଉଛି ୨୪ ମାସର ଲକ୍-ଇନ୍ ଅବଧି |ଯଦି ଆପଣ ଲକ୍-ଇନ୍ ଅବଧି ଶେଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ କାର୍ ଫେରାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଅବଶିଷ୍ଟ ଅବଧି ପରିମାଣ ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ତିନି ମାସର ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ।ଯଦି ଆପଣ ଲକ୍-ଇନ୍ ଅବଧି ପରେ କାର୍ ଫେରାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ୧-୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦେବାକୁ ପଡିବ।

ମାରୁତି ସୁଜୁକି ସବସ୍କ୍ରାଇବରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଉଁ ମଡେଲଗୁଡିକ ଉପଲବ୍ଧ?

ଉଭୟ ଆରେନା ଏବଂ ନେକ୍ସା କାରରେ ଅଫର ଅଛି। ଆରେନା ଲାଇନ୍ ଅପରେ ସିଫ୍ଟ, ଡିଜାଇର, ଏର୍ଟିଗା ଏବଂ ଭିଟାରା ବ୍ରାଜା ର ମଧ୍ୟମ ଏବଂ ଉପର ପ୍ରକାରଗୁଡିକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ମାସକୁ ୨୭,୧୪୪ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ।ଯେହେତୁ, ନେକ୍ସା ପରିସରରୁ ବାଲେନୋ, ସିଆଜ୍ ଏବଂ ଏକ୍ସଏଲ୬ ମାନୁଆଲ୍ ଏବଂ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ବିକଳ୍ପରେ ଉପଲବ୍ଧ। ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ମାସକୁ ୨୮,୫୯୩ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି।

Comments
Loading...