ପରାଜୟ ପରେ ଚିରାଗଙ୍କ ମତ : ନୀତୀଶଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟରେ ସମର୍ଥନ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଅଛୁ

ପାଟନା : ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଏକାକୀ ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟି (ଏଲଜେପି)କୁ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଛି। ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଦଳକୁ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଆସନର ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାକୁ ପଡିଛି। ଦଳର ପରାଜୟ ପରେ ଏଲଜେପି ମୁଖ୍ୟ ଚିରାଗ ପାଶୱାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମକୁ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ଭୋଟ୍ ମିଳିଛି, ତେଣୁ ବିହାରର ଲୋକମାନେ ଆମକୁ ସେମାନଙ୍କ ଭଲପାଇବା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ରାଜ୍ୟରେ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବୁ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସମର୍ଥନ ଜାରି ରଖିବୁ।

ଚିରାଗ ପାଶୱାନ୍ କହିଛନ୍ତି, ବିହାରର ଲୋକମାନେ ଦେଇଥିବା ଭଲପାଇବାକୁ ନେଇ ମୁଁ ଖୁସି । ପ୍ରାୟ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଭୋଟର ‘ବିହାର ପ୍ରଥମ, ବିହାରୀ ପ୍ରଥମ’ ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏକାକୀ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାବେଳେ ଆମେ ୬ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ପାଇଛୁ। ଆମକୁ ହ୍ୟାଙ୍ଗର ପାର୍ଟି କୁହାଯାଉଥିଲା ଯାହା କେବଳ ଅନ୍ୟର ସମର୍ଥନରେ କିଛି କରିପାରିବ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ସାହସ ଦେଖାଇଛୁ।

ରାଜ୍ୟରେ ନୀତୀଶଙ୍କୁ ସମର୍ଥିତ ନାହିଁ

ଚିରାଗ କହିଛନ୍ତି, ନୀତୀଶ କୁମାର ଏବଂ ସୁଶୀଲ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଆମେ କଦାପି ସମର୍ଥନ ​‌କରିବୁ​‌ ନାହିଁ। ଯଦି ସେ ମୋ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି, ତେବେ ମୋତେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରରେ ସମର୍ଥନ ମିଳିବ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଆମେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଜାରି ରଖିବୁ।

ଏହି ସିଟ୍ ଏଲଜେପି ଖାତାକୁ ଆସିଛି

ବିହାର ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଚିରାଗ ପାଶ୍ବାନ ନୀତୀଶଙ୍କୁ ବିରୋଧକରି ଏକାକୀ ନିର୍ବାଚନ ​​ଲଢିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଦଳ ଜେଡିୟୁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଠିଆ କରିଥିଲା। ତେବେ ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପରେ ଦଳ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଆସନ ଜିତିଥିଲା। ଏଲଜେପି ବେଗୁସରାଇର ମଟିହାନୀ ସିଟ୍ ଜିତିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଜକୁମାର ସିଂହ ଜେଡିୟୁର ବାହୁବଲୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବୋଗୋ ସିଂଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି।

ଏନଡିଏର ବିଜୟ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ବିଜୟ

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଚିରାଗ ମୋଦିଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା କରି ଟୁଇଟ୍ କରି ଦଳକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ। ଚିରାଗ ଟ୍ୱିଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ବିହାରର ଲୋକମାନେ ସମ୍ମାନିତ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଛନ୍ତି। ଯେଉଁ ଫଳାଫଳ ଆସିଛି, ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ବିଜେପିରେ ଉତ୍ସାହ ଲାଗି ରହିଛି। ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ବିଜୟ।

ଚିରାଗ କହିଛନ୍ତି, ‘ସମସ୍ତ ଏଲଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିନା କୌଣସି ମେଣ୍ଟରେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ। ଦଳର ଭୋଟ୍ ହାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ବିହାର ପ୍ରଥମ ବିହାରୀ ପ୍ରଥମ ସଂକଳ୍ପ ନେଇ ଏଲଜେପି ଏହି ନିର୍ବାଚନକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଥିଲା। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦଳର ସ୍ଥିତି ମଜବୁତ ହୋଇଛି। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଦଳ ନିଶ୍ଚିତ ଏହାର ଲାଭ ପାଇବ।

Comments
Loading...