କରୋନାର ସ୍ଥିତି ଓ ପରିସ୍ଥିତି ଶୀର୍ଷକ ଉପରେ ଆଲୋଚନା

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି: ନିର୍ଝରଣୀ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏକ କରୋନା ସଚେତନତା ସଭା ପଞ୍ଚବଟୀ ନିବାସ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରୀକୁ ନଜରରେ ରଖି ସାମାଜିକ ଦୂରତା, ମାସ୍କ ପରିଧାନ ଓ ସେନିଟାଇଜେସନ ସହିତ ନିର୍ଝରଣୀର ସଭାପତି ରାମଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ଯୋଗେଶ୍ୱର ଧରୁଆ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି, ଅଧିବକ୍ତା ବିଷ୍ଣୁ ପ୍ରସାଦ ଶର୍ମା ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା, ସମିମ ଅହମଦ ଖାନ ସଭାପତି ଓକିଲ ସଂଘ ଓ ଏସ୍.ଜଗନ୍ନାଥ ରାଓ ସମ୍ପାଦକ ଓକିଲ ସଂଘ ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ କରୋନାର ସ୍ଥିତି ଓ ପରିସ୍ଥିତି ଶୀର୍ଷକ ଉପରେ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ସମସ୍ତ ଅତିଥି ସାମାଜିକ ଦୂରତା, ମାସ୍କ ପରିଧାନ ଓ ହାତ ଧୋଇବା ଉପରେ ଗୁତୁତ୍ୱ ଦେବା ସହିତ ୪୫ ବର୍ଷ ରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କୁ ଟିକା ନେବାପାଇଁ ଗୁତୁତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ। ତା ପରେ ଝାଞ୍ଜିରେ ଝାଞ୍ଜିରେ କବିତା ଲହରୀ ବହୁ ଭାଷୀ କବିତା ପାଠରେ କବି ବିଭୁଦତ ସାହୁ, ଅଞ୍ଜଳୀ ମାଝୀ, ଉମେଶ ବେହେରା, ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ଗୁରୁ, ପ୍ରଭାତ ମିଶ୍ର, ନରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସୁନା, ବ୍ରଜଶ୍ୟାମ ଗୁରୁ, ରବିନାରାୟଣ ତ୍ରିପାଠୀ କବିତା ପାଠ କରିଥିଲେ। ବିଭୁଦତ ସାହୁ ସଭା ପରିଚାଳନା କରିଥିବା ବେଳେ ସମ୍ପାଦିକା ମମତା ପଣ୍ଡା ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ଅନୁଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ମାସ୍କ ବଣ୍ଟନ କରିବାରେ ଦାମୋଦର ସାହୁ, ଥମିର ଛତ୍ରିଆ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ।

Comments
Loading...