କନ୍ଧମାଳ: ୩ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ସମେତ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

୩ୟ ଥର ପାଇଁ କୋର୍ଟ ପରିସର ହେଲା କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‍

ଫୁଲବାଣୀ: କନ୍ଧମାଳରେ ଆଜି ଦୁଇ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ସମେତ ୧୨ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କୁ ମିଶାଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ମୋଟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫,୭୩୭ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି ସମସ୍ତ ଆକ୍ରାନ୍ତ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫,୫୯୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୧ ରେ ରହିଛି। ଆଉ ୧୧୦ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ବିଭିନ୍ନ କୋଭିଡ ହସପିଟାଲରେ ରହି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଆଜିର ସଂକ୍ରମିତ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫୁଲବାଣୀ ପୌରାଂଚଳରେ ଜଣେ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାଲିଗୁଡା ଅଂଚଳରେ ୩ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଘୁ.ଉଦୟଗିରି ଅଂଚଳ ଜଣେ,ଚକାପାଦର ୪ ଜଣ, ଚକାପାଦରେ ୩ ଜଣ, ଦାରିଙ୍ଗବାଡିର ୨ଜଣ, ଘୁ.ଉଦୟଗିରିର ଜଣେ, ଖଜୁରିପଡାରେ ଜଣେ, ଟିକାବାଲିର ଜଣେ, ରାଇକିଆର ୨ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ତୃତୀୟଥର ପାଇଁ ଫୁଲବାଣୀ କୋର୍ଟ ପରିସରକୁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‍ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ବୁଧବାର କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ପ୍ରାୟ ୮୮ ଜଣଙ୍କର ଆଣ୍ଟିଜେନ୍‍ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେଥିରେ କେତେକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ଆଜି ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଥିବାର ଜଣାଯାଇଛି। ଏଭଳି ସ୍ଥଳେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଲାଗିଥିବାରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରୁ ନ ବାହାରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଅତି ଆବଶ୍ୟକ କାମରେ ଘରୁ ବାହାରିବା ବେଳେ ମୁହଁରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ସହିତ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖି ଯାତାୟତ କରିବା ସହିତ କୋଭିଡ ନିୟମ ମାନି ଚଳିବାକୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି।

 

 

Comments
Loading...