ଆଇଏନଏସ୍ ଚିଲିକାରେ ପାସିଂ ଆଉଟ ପ୍ୟାରେଡ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଆଇଏନଏସ୍ ଚିଲିକାରେ ୦୧/୨୦୨୦ ବ୍ୟାଚ ପାସ୍ ଆଉଟ୍ ଟ୍ରେନିଂ ସମାପ୍ତି ସମାରୋହ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଏହି ସମାରୋହରେ ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ଏବଂ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀର ୨୪୭୧ ଅବ-ଇନିଟିଓ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶେଷ  ହୋଇଛି। ଆଇଏନଏସ ଚିଲିକାର କମାଣ୍ଡିଂ ଅଫିସର କମୋଡୋର ରିତୁରାଜ ସାହୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ପଦକ ଏବଂ ଟ୍ରଫି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

କମୋଡୋର ସାହୁ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ପ୍ରଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ “କର୍ତ୍ତବ୍ୟ, ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସାହସ”ନାଭାଲ୍ କୋର ମୂଲ୍ୟବୋଧକୁ ଗର୍ବ ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ଦକ୍ଷତା ସହିତ ଦେଶ ତଥା ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର ସେବା କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶେଷ ପିଲାମାନଙ୍କର ଗର୍ବିତ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ। ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ପିଲାଙ୍କୁ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀର କ୍ୟାରିୟର ପସନ୍ଦରେ ଦେଶର ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଅଖଣ୍ଡତାର ପ୍ରକୃତ ରକ୍ଷକ ଭାବରେ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ | କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ନିଖୁଣ ତାଲିମ ନେଇ ଇଚ୍ଛାକୃତ ସାମରିକ ମାନ୍ୟତା ପାଇଥିବା ପ୍ରଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ।

ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ଏବଂ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀର ଅଭିଷେକ ସିଂହ ସିନିୟର ସେକେଣ୍ଡାରୀ ରିକ୍ରୁଟ୍ (ଏସ୍ଆର୍) ଏବଂ ଏମ୍. ଡି ରାଓ ନାଭିକ୍ (ଜେନେରାଲ୍ ଡ୍ୟୁଟି) ପାଠ୍ୟକ୍ରମର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

Comments
Loading...