ଇଂଲଣ୍ଡ ଆଗରେ ୨୨୫ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ୍‌ ରଖିଲା ଭାରତ

ଅହମଦାବାଦ : ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ପଞ୍ଚମ ଟି-୨୦ରେ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଆଗରେ ୨୨୫ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ଭାରତର ସ୍କୋର ୨୨୪/୨ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଓପନର ରୋହିତ୍‌ ଶର୍ମା ଓ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହିଲି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।
ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଧିନାୟକ ଇଅନ ମୋର୍ଗାଟ ଟସ ଜିତି ଭାରତକୁ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ। ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଇନିଂସ ଓପନ କରିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓପନର ରୋହିତ ଶର୍ମା ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ରୋହିତ ମାତ୍ର ୩୪ ବଲରେ ୬୪ ରନ କରିଥିଲେ। ଅପରପକ୍ଷରେ ଆଜି ବିରାଟ କୋହିଲି ଅଧିନାୟକ ଇନିଂସ ଖେଳି ସର୍ବାଧିକ ୮୦ ରନ (୫୨ ବଲ) କରିଥିଲେ । ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ୧୭ ବଲରେ ୩୨ ରନ କରିଥିବାବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୧୭ ବଲରେ ୩୯ ରନ କରିଥିଲେ। ଏହାଫଳରେ ଭାରତ ୨୦ ଓଭରରେ ୨ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୨୨୪ ରନ କରିଥିଲା । ଅପରପକ୍ଷରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଆଦିଲ ରସିଦ ଓ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ
ଆଜି ଅହମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଟି-୨୦ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଉଛି । ସିରିଜ ଏବେ ୨-୨ରେ ବରାବର ଥିବାରୁ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ ସିରିଜ ବିଜେତା ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବ । ଫଳରେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ ଉଭୟ ଦଳ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ କେ.ଏଲ.ରାହୁଲଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ବୋଲର ଟି.ନଟରାଜନଙ୍କୁ ଖେଳାଯାଉଛି। ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ବିରାଟ କୋହଲି ଇନିଂସ ଓପନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

Comments
Loading...