ୟୁସି ବ୍ରାଉଜର ବିକଳ୍ପ ଭାବେ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରକୁ ଆସିଲା ଆଇସି ବ୍ରାଉଜର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ୟୁସି- ବ୍ରାଉଜରର ବନ୍ଦକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି ଏପରି ଏକ ଆପ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ଯାହି ଆପଣ ୟୁସି- ବ୍ରାଉଜରରେ ପାଉଥିଲେ। ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସନ୍ଧାନ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। ମେକ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଇସି -ବ୍ରାଉଜର୍(iC Browse) ଆପ୍ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏହାକୁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ବ୍ରାଉଜର୍ ଆପ୍ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି। ଆଇସି ବ୍ରାଉଜରରେ ଟର୍ବୋ ସ୍ପିଡ୍ ପାଇବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ରାଉଜ୍ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ।

ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଆପରେ ଆପଣ ଲାଇଟ ବ୍ରାଉଜର୍, ମିନି ନ୍ୟୁଜ୍, ଭିଡିଓ ଅପଡେଟ୍, ଷ୍ଟାଟସ୍ ସେୟାର୍ ଏବଂ ବ୍ରେକିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟୋରୀ ଭଳି ଫିଚର ପାଇବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ମଲ୍ଟି-ଟ୍ୟାବ୍ ବ୍ୟବହାର କଲେ ମଧ୍ୟ ବ୍ରାଉଜର ବେଗ କମିବ ନାହିଁ ଫାଷ୍ଟ ବ୍ରାଉଜିଂ କରିପାରିବେ। କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି ଯେ, ଏଥିରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବିଜ୍ଞାପନ ବ୍ଲକର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି। ଏହି ଆପର ଡାଉନଲୋଡ୍ ସ୍ପିଡ୍ ୪.୫  ଏମିବି ରହିଛି।

ଏହି ଆପରେ, ଦ୍ରୁତ ଲୋଡିଂ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଅପଲୋଡ୍ କରିବାର ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଆପରେ ପାଇଭେଟ ମୋଡ୍ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ଆଇସି- ବ୍ରାଉଜର୍ ଆପ୍ ବିଷୟରେ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ହେଉଛି ଏହା ଆପଣଙ୍କ ହିଷ୍ଟ୍ରି ସୃଷ୍ଟି କରେ ନାହିିଁ। ଏହି ଆପରେ ନାଇଟ୍ ମୋଡ୍ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, କୀୱାର୍ଡ ସନ୍ଧାନକାରୀ, ଡେସ୍କଟପ୍ ମୋଡ୍ ଭଳି ଫିଚର ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

ଏହି ଆପକୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କାଶୀର ଜଣେ ସଫ୍ଟୱେୟାର୍ ଇଞ୍ଜିନିୟର ଆର୍ପିତ୍ ସେଠ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ଆର୍ପିତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଚାରି ଦିନରୁ ଚାରି ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆପ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ନିଜେ ଏହି ଆପରେ ଫୋନର ଦ୍ୱିତୀୟ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ କରିପାରିବେ। ଆର୍ପିତ ପୂର୍ବରୁ ଟାଟା କନସଲଟାନ୍ସିରେ ଏକ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ଭାବରେ କର୍ଯ୍ୟ କରିସାରିଛନ୍ତି।

Comments
Loading...